نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران از رسیدگی به درخواست وزارت جهاد کشاورزی در مورد دریافت مابه‌التفاوت از واردات سه قلم کالا در نشست کمیسیون شورای اقتصاد خبر داد.

 

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران از رسیدگی به درخواست وزارت جهاد کشاورزی در مورد دریافت مابه‌التفاوت از واردات سه قلم کالا در نشست کمیسیون شورای اقتصاد خبر داد.
به گزارش اتاق بازرگانی ایران، پدرام سلطانی، درباره درخواست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر دریافت مابه‌التفاوت از واردات روغن خام پالم، برنج و شکر خام در جلسه کمیسیون شورای اقتصاد توضیح داد: بر اساس این پیشنهاد مصوب شد که مبلغ 3500 ریال بابت هر کیلوگرم روغن پالم، 5 هزار ریال بابت واردات هر کیلوگرم برنج و 4600 ریال نیز بابت واردات هر کیلو شکر خام به عنوان عوارض دریافت شود. بر اساس اظهارات وی مقرر شد این مبالغ برای جبران ضرر و زیان کارخانه‌های تولید قند و شکر (چغندری) ناشی از تفاوت قیمت مصوب و بهای تمام شده به منظور حمایت از تولید پرمحصول برنج داخلی، صرف شود. وی با اعلام این مطلب که پیشنهادهای مذکور به تصویب اعضای کمیسیون رسید و مواردی هم به درخواست اتاق اضافه شد، تصریح کرد: اتاق بازرگانی درخواست کرد که زمان اجرای مصوبات دو هفته پس از تصویب و ابلاغ مصوبه از سوی شورای اقتصاد تعیین شود. با توجه به اینکه این شورا زودتر از دو هفته آینده تشکیل جلسه نمی‌دهد، بنابراین واردکنندگان 20 تا 25 روز دیگر فرصت دارند برای اعمال عوارض آماده شوند. سلطانی ادامه داد: درخواست دیگر اتاق در مورد مدت اجرای این مصوبه بود که بر اساس آن خواستیم تنها تا پایان سال جاری این قانون اجرا شود. وی در ادامه تصریح کرد: طبق قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار باید بین ابلاغ مصوبه و اجرای آن، زمان مشخصی درنظر گرفته شود. در این جلسه درخواست ما فرصت 40 روزه بود که مورد توافق قرار نگرفت و با دو هفته موافقت شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *