خبرگزاری پانا : عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تاکید بر اینکه باید با تعریف منافع ملی خود همگرایی را با حرکت جامعه جهانی به دست آورد ،

 

خبرگزاری پانا : عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تاکید بر اینکه باید با تعریف منافع ملی خود همگرایی را با حرکت جامعه جهانی به دست آورد ،عنوان کرد: می توان چشم اندازی را برای سالهای آینده پیش بینی کرد که در آن در چه سطحی از شکاف نسبت به جامعه جهانی وجود دارد و چگونه می توان این شکاف را با یک برنامه منسجم کاهش داد و در این مسیر پیوستن به سازمان تجارت جهانی نیازمند همگرایی است.

پدرام سلطانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پانا عنوان کرد: در بحث نهادسازی برای فعالیت های اقتصادی فارغ از اینکه دستگاه دیپلماسی وجود دارد باید گفت تربیت نیروی لازم به این منظور صورت نگرفته است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطرنشان کرد: صرفا با یک واژه دیپلماسی اقتصادی نمی‌توان نهادسازی انجام داد و اصولا در دیپلماسی این که رویکرد اقتصادی چه جایگاهی دارد به درستی تعریف نشده است.
سلطانی تاکید کرد: به عنوان بخش خصوصی بر داشتن رویکرد جهانی تاکید داریم اما باید موقعیت جهانی خود را نیز در نظر بگیریم.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف ایران در منطقه باید جزئی از دیپلماسی سیاسی باشد و نمی توان بحث جهانی شدن را مطرح کرد مادامی که نمی توان کشورهای همسایه را با خود همراه کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *