این برای نخستین بار است که نماینده ایران موفق شده است برای دو دوره متوالی در جمع اعضای شورای عمومی فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی باشد. این انتخاب در دورانی که تحریم‌های سخت علیه ایران اعمال شده است، اهمیت فراوانی دارد.

پدرام سلطانی برای دومین بار به عنوان عضو شورای عمومی فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی برگزیده شد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش که پیش از این دو دوره نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بود، موفق شد برای دومین دوره به عنوان عضو شورای عمومی فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF)، انتخاب شود.

این برای نخستین بار است که نماینده ایران موفق شده است برای دو دوره متوالی در جمع اعضای شورای عمومی این فدراسیون باشد. این انتخاب در دورانی که تحریم‌های سخت علیه ایران اعمال شده است، اهمیت فراوانی دارد.

پدرام سلطانی سه سال قبل در انتخابات شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF)، به مدت 3 سال به عضویت این شورا در آمد و با مشخص شدن نتایج انتخابات جدید، او برای سه سال دیگر نماینده ایران در این شورا خواهد بود.

فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان به عنوان یکی از شاخه‌های تخصصی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) در سال 1951 با هدف یکپارچه‌سازی تصمیمات در سطوح اقتصاد بین‌الملل تشکیل شد. این فدراسیون نهادی غیرسیاسی است که اعضای آن از میان فعالان اقتصادی بین‌المللی در بخش‌های بازرگانی و صنعت برگزیده می‌شوند. 5 هزار اتاق بازرگانی، اتاق مشترک، تشکل و انجمن اقتصادی و بازرگانی از 130 کشور جهان عضو اتاق بازرگانی بین‌المللی هستند.

شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان 20 کرسی دارد. پیش از این پدرام سلطانی درمورد اهمیت عضویت در آن با پایگاه خبری اتاق ایران گفت‌وگو کرده بود که اینجا قابل مشاهده است.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *