نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تأکید کرد: برای ترمیم شکاف اقتصادی باید بار کارآفرینی از بخش های دولتی و غیرعمومی دولتی به بخش خصوصی منتقل شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تأکید کرد: برای ترمیم شکاف اقتصادی باید بار کارآفرینی از بخش‌های دولتی و غیرعمومی دولتی به بخش خصوصی منتقل شود.

پدرام سلطانی روز پنجشنبه در جشنواره بین المللی تجربیات برتر کارآفرینی در بوشهر افزود: در کارآفرینی باید پایداری ایجاد شود تا بتوان آن را به عنوان موتور حرکت رشد و توسعه اقتصادی کشور مورد استفاده قرار داد.

وی بیان کرد: این مهم تضادی با آرمان‌های ما در اقتصاد ندارد و باید بتوانیم با یک تعریف صحیح از کارآفرینی به عنوان بهترین و شاید آخرین فرصت یکبار برای همیشه بار اقتصاد کشور را روی دوش کار آفرینی با مفهوم درست آن بگذاریم.

سلطانی ادامه داد: این کشور برای رسیدن به رتبه‌های نخست اقتصاد دنیا چیزی کم ندارد و باید با یک سری تغییر ساختاری اقتصاد را به مسیر درست خود رهنمون کرد.

وی افزود: از تحولات صنعتی و مفاهیم اقتصادی و کارآفرینی در دنیا عقب ماندیم که این عقب ماندگی باید به نحو مطلوبی جبران شود.

سلطانی اظهار داشت: اکنون 80 درصد اشتغال کشور در بخش خصوصی و مابقی آن دولتی است که بجز کسری کوچک همه آن 80 درصد در اقتصاد معیشتی زندگی می‌کنند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: علاوه بر انحراف مفاهیم کارآفرینی در کشور خود کارآفرینی نیز با انحراف‌هایی مواجه شده است.

وی افزود: به جای اینکه درکارآفرینی رویکرد ما به سمت ارائه خدمات به جامعه و توسعه اقتصادی باشد در اقتصادی که حجم یارانه آن بزرگ است به سمتی می‌رویم که عده‌ای به دنبال رانت هستند.

سلطانی ادامه داد: گستره اقتصاد مبتنی بر نوآوری اکنون یک شهر و استان نیست بلکه همه جامعه جهانی با ایجاد ارتباطات گسترده این اقتصاد را شکل می‌دهند.

وی افزود: یکی از مشکلات اصلی جامعه ما سوءتفاهم در روش پیاده کردن است که در همه حوزه ها و بویژه اقتصاد به آن دچار هستیم.

سلطانی اظهار داشت: معنی اقتصاد سال‌ها در دنیا با رشد فناوری و دانش بشری مرتب تغییر و بلوغ بیشتری پیدا کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: کارمند تنها به شرایط موجود خود فکر می‌کند ولی کارآفرین با زاویه دیدی متفاوت‌تر به شرایط فراتر از شرایط موجود فکر می‌اندیشد.

سعید زرین فر اظهار داشت: یک کارآفرین آینده نگر و آینده نگار است و کاری را امروز آغاز می‌کند ولی نگاهش به آینده است تا شرایط متناسب با آن را فراهم کند.

وی ادامه داد: امروز درجامعه نگاه به بحث اشتغال است که لازمه ایجاد و پایداری این اشتغال ایجاد شده ارزش آفرینی است که این مهم در حوزه کارآفرینی بخوبی قابل تحقق است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *