اقتصادپرس: حالا مدتهاست که ورود هیات های تجاری خارجی به کشور جدی تر شده و راحتتر می توان در مورد سرمایه گذاری های خارجی اظهار نظر کرد.

 

اقتصادپرس: حالا مدتهاست که ورود هیات های تجاری خارجی به کشور جدی تر شده و راحتتر می توان در مورد سرمایه گذاری های خارجی اظهار نظر کرد.

همین چند روز پیش اجلاس گازی در ایران، سران بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی و افریقایی را به تهران کشاند تا آنجا که حتی ناامیدترین کارشناسان به رفت و آمدهای تجاری به تهران حالا بارقه هایی از امید را در این رفت و آمدها دیده اند و معتقدند که هیاتهایی که این روزها به ایران آمده اند نگاه متفاوت تری نسبت به قبل به ایران داشته اند و مشتاق همکاری با ایران هستند.
پدرام سلطانی در گفتگو با اقتصادپرس از وضعیت موجود رضایت دارد و چشم انداز این رفت آمدها را مثبت ارزیابی کرده و معتقد است که  رفته رفته دیدگاه منفی علیه ایران از بین خواهد رفت و چنانچه بتوانیم دیدگاههای منفی دیگر را هم اصلاح کنیم و واکنش های منفی را منطقی پاسخ بدهیم می توانیم از ورود هیاتهای تجاری به کشور بهره برداری مثبت داشته باشیم.
به گفته نایب‌رییس اتاق بازرگانی ایران، بهبود روابط با کشورهای دیگر می تواند ضعف‌های زیر ساختی کشور را آشکار کرده و ما را در اصلاح آنها یاری کند.
به اعتقاد این فعال اقتصادی سفر هیاتهای هیات‌های تجاری به کشور عامل تغییر دیگاه مردم سایر کشورها نسبت به ایران خواهد بود و باعث می شود  دید افکار عمومی نسبت به ایران مثبت و واقعی باشد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر دولت باید سفرهای گروه های مختلف به کشور را آنالیز کرده و دستاوردهای ورود این افراد به کشور را به درستی بررسی کند.
وی ادامه داد: باید هیاتهای تجاری به گروه های مختلف تقسیم بندی شوند و به شکل تخصصی  ورود آنها بررسی شده و سنجیده شود.
 به گفته وی، بخش خصوصی در کشور ضعیف است به همین جهت هیات‌های خارجی ترجیح می‌دهند با دولت یا خصولتی‌ها وارد مذاکره شوند و اگر این روند ادامه پیدا کند ورود سرمایه گذاران خارجی تاثیر موقتی بر اقتصاد خواهد داشت از همین رو دولت باید هیاتهای خارجی را به سمت بخش خصوصی سوق بدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *