سفیر اتریش در ایران به همراه هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش از بورس تهران بازدید و اظهار امیدواری کردند که بورس تهران و وین بتوانند با هم همکاری داشته باشند.

امروز دوشنبه 28 مرداد، پنجمین شرکت در سال ۱۳۹۸ در بورس تهران عرضه اولیه می‌شود، علاوه بر این امروز سفیر اتریش در ایران به همراه هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش از بورس تهران بازدید و اظهار امیدواری کردند که بورس تهران و وین بتوانند با هم همکاری داشته باشند.

پدرام سلطانی – رئیس اتاق مشترک بازرگانی  ایران و اتریش درباره دیدار سفیر و هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و اتریش از بورس تهران، گفت: هماهنگی‌هایی انجام شد که سفیر اتریش به همراه هیات مدیره اتاق مشترک ایران و اتریش از بورس اوراق بهادار تهران دیداری داشته باشند. عملا این دیدار می‌تواند زمینه‌ای برای همکاری بین بورس ایران و اتریش باشد.

وی ادامه داد: قصد داریم برای همکاری‌های دوجانبه، هماهنگی‌های لازم را در ایران انجام دهیم و در سفری که در مهر ماه هیات اقتصادی ایران به وین اعزام می‌کنیم برای همکاری متقابل بورس تهران و بورس وین مسئولان شرکت بورس در اتریش حضور یابند و مذاکراتی بین دو طرف صورت بگیرد.

سلطانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این همکاری در راستای سرمایه‌گذاری است یا همکاری‌های فنی، گفت: در ابتدا می‌توانیم انتظار داشته باشیم همکاری‌های فنی بین دو بورس تهران و وین اتفاق بیفتد. همچنین  در ادامه تبادل اطلاعات و تجارب و همکاری‌های نهادی بین دو بورس رخ دهد و در آینده که تنگناهای ناشی از تحریم برداشته شود این تفاهم می تواند زمینه‌ساز ورود سرمایه‌گذاران اتریشی به بورس ایران باشد.

بورس تهران و وین می‌توانند با هم همکاری داشته باشند

او در پاسخ به این پرسش ایسنا مبنی بر اینکه با توجه به شناختی که از طرف اتریشی دارید چقدر مطمئن هستید که این دیدار به همکاری های مشترک عملی بینجامد؟ بیان کرد: سابقه رابطه ایران و اتریش طولانی است و عموما هم در روابط دو کشور حسن اعتماد دو جانبه وجود دارد و اتریش از معدود کشورهای اروپایی است که در تمام این سال ها با ایران روابط خوبی داشته است و اگر بخواهیم کشور اروپایی را مثال بزنیم که در طی این سال ها کمترین مشکل و کمترین اختلال در روابط را با ایران داشته می توانیم اتریش را مثال بزنیم به همین لحاظ استعداد این طور همکاری ها قطعا وجود دارد و دولت و بخش خصوصی اتریش هم از سالیان دور این ارتباط را با ما داشته اند و ما به این موضوع خوشبین هستیم که اگر موانع و تنگناها برطرف شود زمینه توسعه همکاری ها به سرعت ایجاد شود

اشتفان شُلتس – سفیر اتریش در ایران – نیز در پاسخ به اینکه هدف شما از دیدار از بورس اوراق بهادار تهران چیست؟ گفت: با توجه به پیام مقام معظم رهبری درباره حمایت از بخش خصوصی و اینکه یکی از راه‌های توسعه اقتصاد حمایت از شرکت های کوچک و متوسط در بورس است، خواستیم که ملاقاتی با مسئولان بورس ایران داشته باشیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا به این منجر می‌شود که اتریشی‌ها در طراحی بهتر هسته معاملات به ایران از نظر علمی کمک کنند؟ اظهار کرد: این بستگی به نظرات طرف ایرانی دارد ما امکانات را در این مورد به ایران معرفی می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *