نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران معتقد است که حرکت جمعی بخش خصوصی با آهستگی و به تدریج در مسیر کارآمدی بیشتر است.
انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران وارد فاز جدیدی شده است. پدرام سلطانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره انتخابات اتاق تهران توضیح داد:خوشبختانه استقبال خوبی از انتخابات اتاق تهران شده و تعداد داوطلبان نسبت به دوره گذشته تقریبا دو برابر شده است.
وی با بیان این‌که این نکته مثبتی است و نشان از توجه بیشتر اعضا به جایگاه اتاق دارد، افزود: من پیش‌بینی می‌کنم انتخابات نسبت به دوره گذشته پرشورتر و با مشارکت بیشتر اعضا برگزار شود.
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید کدام گروه‌ها در انتخابات شانس بیشتری داشته باشند، تصریح کرد:به طور طبیعی همه گروه‌ها تلاش خود را خواهند کرد و به نظر می‌رسد پیش‌بینی این موضوع یک مقدار زود باشد، چراکه هنوز آرایش گروه‌ها و نفراتشان مشخص نشده است، بنابراین این بحث را باید هفته‌های آینده دنبال کرد.
سلطانی عنوان کرد: من از همه اعضا دعوت می‌کنم که در انتخابات حضور پیدا کنند و رأی دهند؛ چراکه حضور هر چه بیشتر اعضا باعث می‌شود که نتیجه انتخابات، نتیجه مطلوب‌تری باشد.
وی با تاکید بر این‌که همه گروه‌ها و داوطلبان باید با رعایت اخلاق انتخاباتی، یک رقابت صحیح، متین و منصفانه‌ای را در انتخابات رقم بزنند، گفت: بخش خصوصی کارآمد، بخش خصوصی‌ای است که به دنبال رانت و اطلاعات نباشد، بلکه با اتکا به دانش و توان مدیریتی، بتواند بنگاه اقتصادی خود را توسعه دهد و اداره کند، در بهره‌وری سرآمد باشد و در نوآوری پیش‌رو و پیشتاز باشد.
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: بخش خصوصی باید در ایفای مسوولیت‌های اجتماعی دقیق و جدی باشد و نگاه به توسعه کسب‌وکار در راستای منافع ملی داشته باشد.
سلطانی در پاسخ به این پرسش که بخش خصوصی فعلی تا چه اندازه به این سمت حرکت کرده است؟ عنوان کرد: نمی‌شود همه بخش خصوصی را به یک نوع تفسیر کرد.
وی افزود: حرکت جمعی بخش خصوصی با آهستگی و تدریجی در مسیر کارآمدی بیشتر است، اما بعضی از بنگاه‌ها خیلی سریع‌تر و قوی‌تر حرکت می‌کنند و بعضی هم کند هستند.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: عده قلیلی هم متاسفانه در مسیر عکس حرکت می‌کنند، اما جمع جبری به سمت بهبود است، منتها با شیب خیلی ملایم و آهسته.

 

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران معتقد است که حرکت جمعی بخش خصوصی با آهستگی و به تدریج در مسیر کارآمدی بیشتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *