پدرام سلطانی در گفت‌وگویی با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد: توسعه توان تولیدی کشور در محصولات دارای ارزش افزوده بالا، توجه به امر صادارت را می‌طلبد.

پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: توسعه توان تولیدی کشور در محصولات دارای ارزش افزوده بالا توجه به صادارت را می‌طلبد و تا زمانی که صادارت نداشته باشیم صنعت به هیچ عنوان توسعه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: هم اکنون بخش خصوصی با سطح تولید کم در صنعت خودروسازی کشور فعال است. اما باید به این نکته توجه کنیم که در دانش فنی طراحی پلتفرم هنوز اقدمات مؤثری انجام نشده به همین دلیل مسیر توسعه این صنعت با کندی همراه است، البته شرایط تجاری کشور هم مشکلاتی را به وجود آورده است.

سلطانی، با بیان اینکه فرآیند جهانی شدن باعث تقسیم کار در میان کشور‌ها شده است گفت: باید در تعاملات جامعه جهانی، بتوانیم واردات خوبی داشته باشیم چرا که با این امر می‌توانیم صادرات را به مراحل بالاتر برسانیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به ضرورت توجه به شفافیت در شرایط امروز اقتصاد کشور گفت: یکی از ضعف‌های موجود در فرهنگ اداری، بالا بردن درجه مکاتبات با مُهر محرمانه در نظام اداری است و اطلاعاتی که بیهوده و بی‌جهت با این مُهر‌ها از دسترس عموم خارج می‌شود، مانعی بر سر راه شفافیت به شمار می‌آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان_12 دی 1397

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *