چهار مدرسه ابتدایی که با حمایت نیکوکاران پویش ایران من و همکاری موسسه خیریه مهرگیتی در استان هرمزگان ساخته شده بودند، طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 20 و 21 آذرماه سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی پویش ایران من، مدارس جدید این پویش که در روستاهای نظام آباد میمند، چاه سبز حاجی آباد، بندر پل و بنگالی قشم ساخته شده‌اند با نام‌های ایران من 69، 67، 74 و 70 در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 20 و 21 آذرماه به بهره‌برداری رسیدند. هر کدام از این مدارس با مشارکت 10 تن از فعالین اقتصادی کشور و اعضای اتاق بازرگانی در جهت انجام مسئولیت اجتماعی ساخته شده است.

مراسم افتتاح این مدارس که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی کشور و بندرعباس و مسئولان استان هرمزگان و نیکوکاران پویش ایران من و موسسه مهرگیتی برگزار شد.

پدرام سلطانی؛ مدیر و موسس پویش ایران من طی ایراد سخنرانی در این مراسم گفت:  توسعه اقتصادی در گرو توسعه نظام آموزشی در کشور است، چرا که بی‌مهارتی به عنوان معضل اصلی کسب‌وکارهای اقتصادی ریشه در چرخه معیوب بی‌سوادی در کشور دارد.

مؤسس پویش ایران من با تأکید بر آموزش به عنوان پرمنفعت‌ترین نوع سرمایه‌گذاری برای فعالان اقتصادی، گفت: مدارس کارخانه‌هایی هستند که ارزشمندترین کالاها یعنی انسان‌های فرهیخته و تحصیل‌کرده را تولید می‌کنند؛ بدیهی است که منافع سرمایه‌گذاری در عرصه آموزش می‌تواند در طول صدها سال شامل جامعه به طور کلی، کشور و تمامی جهانیان شود.

سلطانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این نکته که هدف پویش ایران من اعتلای نقش بخش خصوصی در توسعه آموزشی و همراهی بیشتر با جامعه مدنی در این زمینه است، اظهار کرد: ایران من با سرمایه‌گذاری روی عدالت آموزشی و ساخت مدارس در مناطق کمتر برخوردار، به دنبال آن است که نسل آینده بتوانند اقدامات فعالان اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی را ادامه دهند و روند توسعه را تقویت کنند.

در این مراسم همچنین زهرا گیتی‌نژاد، مدیر خیریه مهر گیتی، با تأکید بر ضرورت نقش‌آفرینی مدارس در گسترش مهرورزی در جامعه، گفت: از همه دانش‌آموزان درخواست می‌کنم که در ابتدای هر روز و پیش از آنکه علم‌اندوزی را آغاز کنند فریاد زنده‌باد سر دهند.

پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال 1393 با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده است. این پویش در 19 استان محروم و کمتر توسعه یافته کشور احداث 100 مدرسه ابتدایی را در دستور کار دارد؛ که 90 مدرسه در این طرح به بهره‌برداری رسیده است. نام همه مدارسی که با حمایت این پویش ساخته می‌شوند «ایران من» گذاشته می‌شود تا بستری برای تقویت هویت ملی و سرمایه‌گذاری روی اشتراکات فرهنگی باشد.

پویش ایران من به غیر از 4 مدرسه افتتاح شده، 5 مدرسه ایران من دیگر نیز در این استان دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *