با حمایت جمعی از فعالان بخش خصوصی، چهار مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» در روزهای دوم و سوم مرداد 1398 در روستاهای تابعه بجنورد در استان خراسان شمالی افتتاح شد.

با حمایت جمعی از فعالان بخش خصوصی، چهار مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» در روزهای دوم و سوم مرداد 1398 در روستاهای تابعه بجنورد در استان خراسان شمالی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پویش مدرسه‌سازی ایران من، مدارس «ایران من 33» در روستای خندق‌لو، «ایران من 34» در روستای حیدرآباد از توابع بخش سملقان، «ایران من 35» در روستای دشت‌گرمه و «ایران من 36» در روستای سوخلی ساخته شده‌اند.

در مراسم افتتاح این مدارس که روز چهارشنبه 2 مرداد 1398 با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی کشور و نیکوکاران «پویش ایران من» در مدرسه روستای سوخلی برگزار شد، پدرام سلطانی «مؤسس پویش ایران من» اظهار کرد: معضل بی‌‌مهارتی که امروز کسب‌‌وکارهای اقتصادی بسیاری را تحت تأثیرات منفی خود قرار می‌دهد، ریشه در چرخه معیوب بی‌سوادی در کشور دارد.

سلطانی افزود: با وجود نیاز مبرم اقتصاد کشور به سرانه آموزشی در کشور ما همچنان ۴۰ میلیون متر مربع از استانداردهای حداقلی آموزش و پرورش عقب است و بیش از یک سوم مدارس موجود در کشور از استانداردهای مدرسه‌سازی فاصله عمیقی دارند. این مسئله نشان می‌دهد که با وجود رسیدن به مرحله چهارم توسعه، باید به مرحله اول توسعه برگردیم تا با رفع شکاف‌های آموزشی موجود میان مرکز و پیرامون، با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قدم برداریم.

پدرام سلطانی نقش‌آفرینی بخش خصوصی در رفع شکاف‌های آموزشی را از دلایل اصلی شکل‌گیری پویش ایران من دانست و افزود: این پویش در مرحله نخست و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهز مدارس کشور، ساخت 100 باب مدرسه را در دستور کار قرار داده است. ما در طول 4 سال گذشته موفق به ساخت و افتتاح 78 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار شدهایم و این موفقیت را مرهون حمایت کارآفرینان و فعالان اقتصادی هستیم.

او اضافه کرد: بقیه مدارس درحال ساخت نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل می‌شود.

سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره فلسفه نام‌گذاری مدارس «ایران من» گفت: تمامی مدارسی که توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی احداث می‌شوند به نام این پویش نامگذاری می‌شود تا فارغ از نگاه قومی و مذهبی، علاقه به ایران را بیش از پیش در نسل آینده این سرزمین تقویت کند.

او افزود: سرمایه مشترک ما ایرانی بودنمان است. ما باور داریم که کودکان پرشور و نشاطی که در جمع ما هستند سازندگان آینده ایران ما هستند. عشق به وطن باید در دل این کودکان رشد کند. در این مدارس کودکان باید درس عشق، میهن دوستی، همکاری و سازندگی بیاموزند که اهمیت آن ها از دروسی که در مدرسه فرا می گیرند کمتر نیست.

لازم به ذکر است، مدارس روستاهای سوخلی و حیدرآباد ۲ کلاسه با زیربنای ۱۷۰ مترمربع است و برای هر کدام سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. مدارس روستاهای خندقلو و دشت هم سه کلاسه با زیربنای ۲۱۰ مترمربع است که برای هر طرح چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. پیش از این نیز در سال 1396 مدرسه دیگری با نام «ایران من 20» در روستای کهنه‌جلگه در خراسان شمالی افتتاح شده که دارای 6 کلاس درس است.

پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده و ساخت این ۱۰۰ مدرسه ابتدایی را در استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته کشور در دستور کار قرار داده است.

نیکوکاران پویش ایران من تاکنون موفق به بهره‌برداری از 78 مدرسه در 18 استان کمتر توسعه یافته کشور شده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *