مجمع عمومی موسس اتاق ایران و ترکمنستان برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان رسمیت یافت.

مجمع عمومی مؤسس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان روز چهارشنبه 19 مهرماه، با حضور 131 نفر از اعضای مؤسس تشکیل شد و بر این اساس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان آغاز به کار کرد.

مجمع این اتاق با حضور دبیر کنسول سفارت ترکمنستان در تهران، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران، مدیر کل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت و معاون اداره دوم مشترک المنافع و قفقاز برگزار شد.

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران، ضمن اظهار خرسندی از تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، تأکید کرد: هیئت مدیره اتاق ترکمنستان باید عزم جدی در پیشبرد اهداف داشته باشد و با رویکردی منسجم در بهبود مناسبات تجاری دو کشور تلاش کند.

محمدرضا کرباسی، معاون بین‌الملل اتاق ایران نیز ضمن تأکید بر نقش فعال اتاق‌های مشترک در توسعه مناسبات فی مابین، از اعضاء و هیئت مدیر منتخب اتاق ایران و ترکمنستان درخواست کرد تا با پیگیری جدی در جهت رفع موانع و مشکلات تجاری و توسعه مناسبات تجاری دو کشور تلاش کنند.

در جریان نشست مقدماتی مجمع عمومی مؤسس، بهروز الفت مدیر کل دفتر اروپا و آمریکای، تشکیل اتاق ایرا ن و ترکمنستان را مقدمه ای برای بهبود روابط تجاری دو کشور ارزیابی کرد. همچنین الیاس، دبیر کنسول سفارت ترکمنستان در تهران تشکیل اتاق مشترک را به ایرانیان و فعالان اقتصادی تبریک گفت و آمادگی کامل سفارت را برای هر گونه همکاری با اتاق مشترک اعلام کرد.

در جریان برگزاری مجمع عمومی که به ریاست احمد اصغری همراه بود، هیئت مدیره این اتاق با رای اعضا انتخاب شدند.

بر این اساس مجید محمد نژاد، محمد صمدی، مجید جلیلی بشاشی، بهمن ایری، احمد زمانیان یزدی، محمدرضا توکلی‌زاده، رحمان قره‌باش، عبدالحلیم ماهری، سید اکبر رسولی، به عنوان اعضا اصلی هیئت مدیره و ارازجان شمالی و حکیم آل جلیل به عنوان اعضا علی‌البدل هیئت مدیره برای مدت دوسال انتخاب شدند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *