افتتاح سه مدرسه پویش «ایران من» در گلستان

سه مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» با حمایت فعالان بخش خصوصی طی روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در روستاهای استان گلستان افتتاح شد.

مدرسه «ایران من 86» در روستای ایشانلر از توابع گنبد کاووس، «ایران من 87» در روستای قدونه علیا از توابع کلاله و «ایران من 88»  در روستای آق بند گنبدکاووس ساخته شده است.

پدرام سلطانی در مراسم افتتاح مدرسه روستای آق بند گنبدکاووس گفت: پویش ایران من در مرحله نخست و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهز مدارس کشور، ساخت 100 باب مدرسه را در دستور کار قرار داده است.

سلطانی با بیان اینکه این مدارس به صورت مشارکتی با سازمان نوسازی مدارس، توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی در 19 استان محروم و مرزی احداث می شود، افزود: تاکنون 73 مدرسه از 100 مدرسه وعده داده شده به بهره‌داری رسیده است.

او اضافه کرد: بقیه مدارس درحال ساخت نیز تا پایان تابستان امسال تکمیل و به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل می‌شود.

سلطانی گفت: نگاه این پویش در احداث مدارس مشارکتی، توسعه آموزشی و فرهنگی به عنوان زیرساخت مهم توسعه اقتصادی کشور است.  تمامی مدارسی که توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی احداث می‌شوند به نام این پویش نامگذاری می‌شود تا فارغ از نگاه قومی و مذهبی، علاقه به ایران را بیش از پیش در نسل آینده این سرزمین تقویت کند.

در بخش دیگری از این مراسم، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس طی سخنانی گفت: مدرسه 6 کلاسه روستای آق بند که توسط پویش ایران من ساخته شده، دارای 6 کلاس درس و زیربنای 487 متر مربع است.

کمال الدین نظرنژاد افزود: برای ساخت این واحد آموزشی که 176 دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی دارد، 10 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده که دو میلیارد و 500 میلیون ریال آن توسط پویش ایران من و بقیه آن از محل اعتبارات نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تامین شده است.

وی گفت: واحد آموزشی 3 کلاسه روستای «ایشانلر» گنبدکاووس نیز با زیربنای 264 مترمربع و هزینه 6 میلیارد ریال احداث شده است. از هزینه عملیات اجرایی این واحد آموزشی مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال توسط پویش ایران من و مبلغ چهار میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان نوسازی تامین شده است.