صادرات باید فرهنگ ملی مردم شود

صادرات باید فرهنگ ملی مردم شود

وی افزود: دستاورد صادرات در سطح استان باید مایه افتخار همه مسؤولان باشد و روزی که فرهنگ صادرات در کشور جا بیفتد یعنی در مسیر درست قرار گرفته‌ایم.
نایب رئیس اتاق ایران ادامه داد: امروز باید نگاه تجار ما به فرآیند صادرات تغییر کرده و تولیدکننده در صادرات و صادرکننده در تولید فعال شوند.
سلطانی یادآور شد: تجار باید صادرات را به عنوان یک زنجیره نگاه کنند که از تولید آغاز می‌شود و نیازمند بازاریابی و سایر حلقه های بعدی است.
وی ادامه داد: حاصل دسترنج صادرکنندگان استان تنها سود اندک صادراتی نیست، بلکه ارزش نامحسوسی است که به تولید ملی اضافه می‌کند و صادرکننده‌ای موفق است که غیر از خرید و فروش در زمینه‌های دیگر نیز فعالیت کند.
نایب رئیس اتاق ایران عنوان کرد: از بحران‌های جدی کشور، بحران آب است و باید دید آیا صادرکنندگان دام زنده به این موضوع اندیشیده‌اند که شاید این محدودیت منجربه توقف صادرات دام زنده در آینده شود؟ بنابراین صادراتی موفق است که با دوراندیشی و افق دید بلندمدت صورت گیرد.
سلطانی تصریح کرد: اکنون زمان آن رسیده که صادرکنندگان تجربه را با دانش همراه کرده و دستاوردهای بیشتری داشته باشند و اکنون که با توجه به شرایط کشورهای منطقه، فرصتی برای کشور ما فراهم شده است و باید بتوانیم از آن برای بالا بردن میزان صادرات استان نهایت بهره را برده و در این زمینه ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی و تولیدی ضروری است.
وی گفت: در حوزه مالیات بر ارزش افزوده مصوب شده استرداد مالیات ظرف مدت یک ماه انجام شود و پیشنهاد ما این است که بودجه‌ای در اختیار گمرک قرار گیرد تا این کار به روز انجام گیرد و بلافاصله با ارائه برگه، میزان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود، ضمن این‌که سرمایه‌گذاری نیز 10 سال معافیت مالیاتی داشته باشد.
سلطانی اضافه کرد: فرصت گردشگری در کشور شناسایی و رصد شده و سرمایه‌گذاران در حال سرمایه‌گذاری در آن هستند، اما متأسفانه این مسأله در کرمانشاه مغفول واقع شده است.
وی اعلام کرد: در شرایطی که میزان ورود گردشگر به کشور در 6 ماهه امسال 130 درصد افزایش یافته است، باید بررسی شود که سهم کرمانشاه از این میزان گردشگر چقدر بوده است؟
نایب رئیس اتاق ایران گفت: امیدوار هستیم سال آینده روز ملی صادرات در شرایطی جشن گرفته شود که استان کارنامه خوبی در جهش صادراتی و کاهش نرخ بیکاری از خود به جا گذاشته باشد.
 

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر