به گزارش خبرنگار مهر، پدرام سلطانی عصرپنجشنبه در نشست فعالان بخش خصوصی استان همدان با روسای اتاق بازرگانی ایران بااشاره به اینکه گفتمان بخش خصوصی با بخش خصوصی احیا شود، تاکید کرد: باید خود را باور کنیم و باید دولت را مجاب کرد خصوصی سازی را در باور خود ایجاد کند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، پدرام سلطانی عصرپنجشنبه در نشست فعالان بخش خصوصی استان همدان با روسای اتاق بازرگانی ایران بااشاره به اینکه گفتمان بخش خصوصی با  بخش خصوصی احیا شود، تاکید کرد: باید خود را باور کنیم و باید دولت را مجاب کرد خصوصی سازی را در باور خود ایجاد کند.

وی افزود: اگر مسئولان باور دارند بخش خصوصی نیازمند حمایت است باید آن را در واقعیت دید چراکه اقتصاد کشور در حال گذر به بخش تولید است و در حال گذر از کسب و پیشه به فعالیت های صنعتی هستیم.

وی تاکید کرد: هنوز آداب صنعتی شدن را نمی دانیم و تولید باید بر مزیت های رقابتی وزن ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه هنوز  آداب رقابت را بلد نیستیم و مهم ترین ماموریت بخش خصوصی تقویت درونی است، گفت: ابزارهای توسعه در بنگاه های کوچک را نداریم و بانک ها  تخصصی باید تسهیلات خود را به بنگاه های کوچک بدهند.

برای نجات صنایع دستی کشور باید به گردشگری توجه کرد

وی با اشاره به اینکه نفت و گاز، حمل نقل معدن و گردشگری از ظرفیت های اساسی کشور هستند، اظهار داشت: برای نجات صنایع دستی کشور باید به گردشگری توجه کرد.

وی اظهار داشت: باید زیر ساخت های لازم ایجاد و صنایع دستی باید با دیگر بخش ها ترکیب شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *