به گزارش خبرنگار ماین نیوز، پدرام سلطانی در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سومین همایش بین المللی کسب و کار سنگ آهن ایران با اشاره به اینکه همه بخشهای اقتصادی کشور باید به درستی از فرصت ایجاد شده در دوران پساتحریم استفاده کنند،

 

به گزارش خبرنگار ماین نیوز، پدرام سلطانی در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سومین همایش بین المللی کسب و کار سنگ آهن ایران با اشاره به اینکه همه بخشهای اقتصادی کشور باید به درستی از فرصت ایجاد شده در دوران پساتحریم استفاده کنند، افزود: مهم رویکرد ما در دوران پساتحریم است. ما نگران این هستیم که در این دوره با ورود سرمایه های خارجی به کشور بخش خصوصی داخلی مورد ظلم و غفلت قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت و سازمانهایی مانند ایمیدرو باید به طور دقیق مشخص کنند در دوران پساتحریم چه برنامه هایی برای جذب سرمایه گذاری دارند و مدل آنها برای انجام این کار چیست، توضیح داد: متاسفانه از سال 1384 تا پایان دولت قبل بسیاری از شرکتهای خارجی از ایران رفتند و همزمان با این اتفاق سرمایه و تکنولوژی هم از کشور رفت. حالا مجددا فرصتی ایجاد شده تا بتوانیم در جهت رشد اقتصادی کشور تلاش کنیم و باید براساس این فرصتها برنامه های خود را تنظیم کنیم.
سلطانی همچنین با تاکید بر اینکه تشکلهای بخش خصوصی باید در قبال دولت رویکرد فعال و مطالبه گر داشته باشند، اضافه کرد: ایمیدرو به صورت دقیق مشخص کند که چه پروژه هایی را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده کرده است.
نائب رئیس اتاق ایران همچنین با اشاره به فقدان شرکتهای دانش بنیان در بخش معدن کشور گفت: چرا باید اغلب معادن بزرگ کشور در زمینه بهره وری دچار ضعف باشند. باید تکلیف خودمان در این زمینه مشخص کنیم. معادن بزرگ دنیا در شرایط سخت کنونی نیز به تولید خود ادامه می دهند اما چرا ما دچار مشکل شده‌ایم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *