نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران می گوید: بهره وری یک فرهنگ و مفهوم مهم در دانش مدیریت است ، موفقیت تیم مذاکره کننده ایران در ژنو 3 نیز نمود بهره وری بالا در مدیریت کشور است .

 

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران می گوید: بهره وری یک فرهنگ و مفهوم مهم در دانش مدیریت است ، موفقیت تیم مذاکره کننده ایران در ژنو 3 نیز نمود بهره وری بالا در مدیریت کشور است .

به گزارش ایرنا ، پدرام سلطانی در پنجمین نشست سالانه کمیته راهبردی جشنواره ملی بهره وری که قرار است خرداد ماه سال 93 برگزار شود ، گفت: بخش خصوصی باید از این عملکرد درس بگیرد و متوجه باشد که هم اکنونی زمان حضور در صحنه اقتصادی است.

به گفته وی ، بر اساس پیام رییس جمهوری نقش بخش خصوصی در ترویج بهره وری و پایندی به آن بسیار پررنگ است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره ملی بهره وری در کشور گفت: بهره وری یک فرهنگ و مفهوم مهم در دانش مدیریت است. با برگزاری جشنواره، این فرهنگ ترویج می شود. هرچند روند این فرهنگ سازی با توقعات تناسب نداشته است.

سلطانی در ادامه پیشنهاد کرد که برای اعتماد بخشی به نفس و باور در بین شرکت های استانی، جشنواره بهره وری برگزار شود ، چرا که به این ترتییب روحیه رقابت نیز در بین بنگاه ها پرورش می یابد.

به گزارش اتاق ایران کمیته راهبری جشنواره ملی بهره وری ، موظف است به هم افزایی خرد فکری و عملی در جشنواره ملی بهره وری کمک کند و بتواند این نهال تازه متولد شده را به مرحله ثمردهی برساند.

بر اساس اظهارات اعضای کمیته، رسیدن به الگوهای موفق بر اساس تجارب شرکت ها رسالت اصلی جشنواره شناخته می شود.
توسعه نظام جامع اندازه گیری بهره وری با تکیه بر بخش خصوصی، ایفای نقش پیش برنده در افزایش بهره وری، تشویق بنگاه ها برای ارتقای بهره وری، افزایش توان رقابت و ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی جامع شرکت ها از اهداف اصلی جشنواره ملی بهره وری محسوب می شود.
در این جلسه دستاوردهای چهار دوره گذشته جشنواره مورد توجه قرار گرفت؛ انتشار سالنامه آماری بهره وری کشور، انتشار کتاب مرجع رتبه بندی کسب وکار ایجاد سامانه ملی بهره وری و امکان استفاده قابلیت های مقایسه ای برای صاحبان بنگاه ها، محاسبه انبوه و ارزان شاخص های بهره وری بیش از 1000 سازمان، ایجاد فرصت بهینه کاوی در زمینه شاخص های ملی، اقتصادی و غیره، راه اندازی سامانه داوری آنلاین و برقراری ارتباط رسمی با شبکه بهینه کاوی جهانی از جمله دستاوردهای دوره های گذشته جشنواره ملی بهره وری است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *