نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: با توجه به روند پیش رو در استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر، بطور قطع این ذخایر زیرزمینی تا 100 سال دیگر ارزش امروزی را نخواهد داشت.
پدرام سلطانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار كرد: امر صیانت از ذخایر زمانی محقق می شود كه مجالی برای تبدیل ثروت ملی به ارزش افزوده بالاتر ایجاد شده باشد.

 

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: با توجه به روند پیش رو در استفاده از انرژی های نو وتجدیدپذیر، بطور قطع این ذخایر زیرزمینی تا 100 سال دیگر ارزش امروزی را نخواهد داشت.

پدرام سلطانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار كرد: امر صیانت از ذخایر زمانی محقق می شود كه مجالی برای تبدیل ثروت ملی به ارزش افزوده بالاتر ایجاد شده باشد.

نایب رئیس اتاق ایران اضافه كرد: بطور قطع با نگهداری این منابع در زیر خاك و دریا این امر میسر نخواهد شد.

سلطانی اضافه كرد: در صورتی كه این مسئله رعایت نشود ثروت ملی ما توسط كشورهای دیگر برداشت می شود و زمانی می رسد كه در برداشت از این میادین از دیگر كشورها عقب افتاده ایم.

نائب رئیس اتاق ایران با تاكید بر اینكه مدیران صنعت نفت لازم است در بخش آینده نگری و آینده پژوهی بیش از پیش بررسی و تحقیق كنند، گفت: دربرخی موارد گفته می شود ما تا 170 سال دیگر ذخایر گاز و تا 100 سال دیگر ذخایر نفت داریم و به این نكته توجه نمی شود كه آیا دنیا تا 100 سال دیگر صبر می كند و در عرصه انرژی های نو كاری نمی كند تا ما نفت و گازمان را با قیمت های امروزی بتوانیم بفروشیم؟

وی با تاكید براینكه چنین اتفاقی بطور قطع نخواهد افتاد، اظهار كرد: با توجه به روند پیش رو در استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر، به طور قطع این ذخایر زیرزمینی تا 100 سال دیگر ارزش امروزی را نخواهند داشت.

سلطانی اضافه كرد: باید به این نكته توجه كرد كه مجال كوتاهی برای عرضه مناسب این ذخایر به دنیا در اختیار داریم و به زودی انرژی های نو جای انرژی های فسیلی را خواهند گرفت.

به گزارش ایرنا، به گفته برخی از كارشناسان برخی از انرژی های تجدید پذیر همچون انرژی‌ خورشیدی به‌زودی از گاز و نفت ارزان‌تر می‌شود به نوعی كه تكنولوژی برق خورشیدی‌ از سه سال پیش حدود 80 درصد ارزان شده است‌ و با توجه به رقابت زیاد، امید است‌ طی چند سال آینده از همه سوخت‌‌های فسیلی نیز ارزان‌تر شود.
منبع: ایرنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *