پدرام سلطاني گفت: متوقف شدن كامل حمل کانتینری فرآورده هاي نفتي از سوی خطوط کشتیرانی خارجی باعث كاهش صادرات اين محصولات شده است.

 

پدرام سلطاني گفت: متوقف شدن كامل حمل کانتینری فرآورده هاي نفتي از سوی خطوط کشتیرانی خارجی باعث كاهش صادرات اين محصولات شده است.

« پدرام سلطاني» نايب رييس اتاق بازرگاني و صنایع و معادن و کشاورزی ایران در گفت و گو با خبرنگار ايلنا گفت: به دليل اجرایی شدن تحريم هاي اعمال شده از سوی آمریکا از اول ماه ژوئن ، خطوط كشتيراني خارجی حمل کانتینری فرآورده هاي نفتي را متوقف کرده اند و صرفا این کالاها توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی حمل میشود.
وي با بيان اين مطلب كه « البته بسیاری از خطوط کشتیرانی خارجی پیش از این سرویس های خود را به بنادر ایران متوقف کرده بودند، و صرفاٌ 3-2 خط باقیمانده جدیدا مبادرت به این کار کرده اند»، افزود: تحريم ها موجب افزايش هزينه هاي حمل کانتینری شده است و در صادرات و واردات هزینه تجارت خارجی ما را افزایش قابل توجهی داده اند.
سلطاني خاطر نشان كرد: بدین واسطه تأخیرهای طولانی در حمل فراورده های نفتی به وجود آمده است که موجب خواب سرمايه توليد كننده، خسارت به دليل تاخير در تحويل به موقع سفارش ها به خریدار و حتي در برخي از موارد، استنکاف خریدار از پذیرش کالا و كنسل كردن قراردادها شده است و لذا موجب افزايش هزينه‌ها و تحمیل ضرر به شركت‌های فعال در این بخش شده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

استفاده شده در:
سایت ها : اتاق ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *