پدرام سلطانی معتقد است بخشنامه دولت در خصوص شرکت‌های تهاتری نیاز به جزییات بیشتری دارد چرا که در حال حاضر بسیاری از فعالان اقتصادی در بازرگانی خارجی از این روش استفاده می‌کنند.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید بخشنامه دولت در خصوص شرکت‌های تهاتری نیاز به جزییات بیشتری دارد زیرا در حال حاضر بسیاری از فعالان اقتصادی در بازرگانی خارجی از این روش استفاده می‌کنند.

پدرام سلطانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره بخشنامه دولت در خصوص تشکیل شرکت‌های تهاتری برای فعالیت در زمینه بازرگانی خارجی گفت: این بخشنامه نیاز به شفافیت و جزییات بیشتری دارد، زیرا در حال حاضر بسیاری از فعالان اقتصادی و تجار در کشور بازرگانی خود را از طریق تهاتر انجام می دهند.

وی افزود: دولت اعلام نکرده که آیا تشکیل این شرکت‌های تهاتری در قالب توافقات دولتی با طرف‌های تجاری خود است یا نه؟ زیرا اگر چنین شرکت‌هایی بخواهند در آن قالب فعالیت کنند، به طور عملی به جای پول، کالا جا به جا خواهد شد.

نایب رییس اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد که دولت می تواند در قالب این شرکت های تهاتری و در ازای صادرات نفت، فرآورده های نفتی، پتروشیمی و فولاد از کشورهای دیگر کالاهای اساسی و تحت نظارت خود وارد کند. سلطانی گفت: ایجاد این شرکت ها در شرایط موجود می‌تواند راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها باشد.

منتشرشده در خبرگزاری ایبِنا_ 6 اسفند 1397

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *