در نشست كميسيون مدیریت واردات اتاق ايران عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اعلام کرد: ایجاد مانع در مسیر تجارت و به خصوص واردات در جهت منافع افراد قانون گریز و کسانی که با دور زدن قانون کار خود را انجام می دهند است.

 

در نشست كميشسيون مدیریت واردات اتاق ايران عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اعلام کرد: ایجاد مانع در مسیر تجارت و به خصوص واردات در جهت منافع افراد قانون گریز و کسانی که با دور زدن قانون کار خود را انجام می دهند است.

«پدرام سلطانی» افزود: واردات به دلایل مختلف همواره محل خوبی برای سرریز اعتراض ها و انتقادها اعم از به حق وناحق بوده اما این نقدها نباید باعث شوند که تحمیل هایی که به واردات می شود مورد توجه و پیگیری قرار نگیرد یکی از آنها که در سال گذشته اتاق پیگیری کرد بحث اخذ 2 درصد مالیات علی الحساب از واردات است که باعث شده هزینه برای وارد کنندگان خوشنام و حرفه ای افزایش یابد.
وی در خصوص اختلاف نظرهای مربوط به مسائل و زمینه های مختلف مانند واردات برنج و یا دارو گفت: موضوع های مورد اختلاف باید در سطح بالاتری از چانه زنی در یک تشکل بالادستی سامان یابد و تشکل های ذی نفع در سطح بالاتری با هم تعامل و گفت وگو کنند تا با مدیریت تعارض منافع ، درنهایت یک صدای واحد به سازمان های دولتی منعکس شود.
عضو هیأت رییسه اتاق ایران با تأکید بر روان سازی واردات با هدف کاهش هزینه تولید و کاهش نرخ برای مصرف کننده بر حذف موانع غیر تعرفه ای تأکید و به موضوع تعدد استانداردهای اجباری که بر واردات گذاشته شده به عنوان برخی از این موانع اشاره کرد .
وی گفت: تعدد استانداردهای اجباری واردات در حالی است که سازمان ملی استاندارد تصریح دارد که هرچقدر کشوری توسعه یافته تر باشد تعداد استاندارد های اجباری ان کمتر است .
وی با اشاره به خلأ محسوس کنفدراسیون واردات یا مجمع تشکل های وارداتی تصریح کرد: کمیسیون واردات محل پیوند تشکل ها با اتاق و بررسی تحلیلی مسائل است اما نمی تواند جای مجمع تشکل های وارداتی را بگیرد .
سلطانی تاکید کرد: تشکل های وارداتی که عموما” نمایندگان آنها عضو کمیسیون واردات اتاق هستند نسبت به ایجاد وشکل گیری «کنفدراسیون واردات» اقدام کنند که البته هیأت رئیسه اتاق نیز پیگیر شکل گیری این مجمع هست.وی همچنین از اعضاء، رئیس، نواب رئیس و دبیر کمیسیون مدیریت واردات اتاق تقدیر کرد و گفت: براساس ارزیابی عملکردهای انجام گرفته کمیسیون واردات در ردیف کمیسیون های ممتاز اتاق ایران مطرح است.

رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران نیز دراین نشست آمادگی این کمیسیون را برای تشکیل کنفدراسیون واردات اعلام کرد.

منبع: صنایع نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *