نود و پنجمین مدرسه ایران من با حمایت نیکوکاران پویش ایران من و همکاری موسسه خیریه مهرگیتی در مناطق آبدانان استان ایلام، در روز ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی پویش ایران من، یک مدرسه ابتدایی با حمایت نیکوکاران پویش ایران من و همکاری موسسه خیریه مهرگیتی در مناطق آبدانان استان ایلام، در روز ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

این مراسم با حضور مسئولان استان از اداره کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش، نمایندگان استانداری، نیکوکاران و موسسین پویش ایران ‌من و موسسه خیریه مهرگیتی و مشارکت جامعه محلی در روستای سرابنقل بخش مورموی شهرستان آبدانان، استان ایلام برگزارشد.

در این مراسم رحیمی؛ مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام ضمن خوشامدگویی به حضار به نقش و جایگاه مشارکت خیرین در توسعه فضای آموزشی استان و حذف بخاری‌های نفتی از مدارس سراسر استان پرداخت.

وی زیربنای مدرسه ایران من شماره ۹۵ را ۱۰۷ متر اعلام کرد و گفت برای اجرای این فضا مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که اعتبار آن بصورت صددرصد توسط پویش ایران من تقبل شده است.

در ادامه زهرا گیتی نژاد؛ موسس و مدیر انجمن خیریه مهرگیتی، به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: فرزندان این سرزمین اگر کودکی بدی را سپری کنند در بزرگسالی هم به خود و هم به جامعه آسیب می‌زنند. اگر جامعه‌ای سالم و رو به پیشرفت می‌خواهیم باید دست به دست هم بدهیم و برای کودکان شرایط خوب زیستی و آموزشی را مهیا کنیم.

وی افزود: پویش ایران من حرکتی از سوی بخش خصوصی کشور برای ادای دین خود در مقابل جامعه و حوزه مسئولیت اجتماعی است و این حرکت را الگویی برای تک تک افراد جامعه برای داشتن سرزمینی توسعه یافته‌تر و زیبا‌تر دانست.

گیتی‌نژاد در ادامه بر لزوم اشاعه فرهنگ دوستی و صلح تاکید کرد و از معلمان مدرسه خواست تا زنده بادها را در بین دانش آمورزان پر رنگ تر کنند.

در ادامه برنامه، پروا سلطانی؛ از نیکوکاران و موسسین پویش ایران من به ایراد سخنرانی پرداخت. وی نقش‌آفرینی بخش خصوصی در رفع شکاف‌های آموزشی را از دلایل اصلی شکل‌گیری پویش ایران من دانست و افزود: این پویش از فعالان و کارآفرینان بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور تشکیل شده است. افرادی که اهل عمل و ساخت هستند و دغدغه آبادانی و توسعه کشور را دارند و این مدرسه هدیه‌ای از بخش خصوصی به کودکان ایران زمین است.

وی افزود: ما موظفیم عزت نفس کودکان را از طریق افزایش مهارت‌ها و تربیت صحیح تقویت کنیم و روحیه خودباوری و سازندگی را در آن‌ها ایجاد کنیم.

سلطانی گفت: سرمایه مشترک ما ایرانی بودنمان است. ما باور داریم که کودکان پرشور و نشاطی که در جمع ما هستند سازندگان آینده ایران ما هستند. عشق به وطن باید در دل این کودکان رشد کند. در این مدارس کودکان باید درس عشق، میهن دوستی، همکاری و سازندگی بیاموزند که اهمیت آن‌ها از دروسی که در مدرسه فرا می گیرند کمتر نیست.

در ادامه این برنامه، مراسم کاشت نهال دانش، به عنوان حرکت نمادین جهت جلوگیری از قربانی شدن دام در مراسم افتتاح توسط نیکوکاران و مسئولین در حیاط مدرسه انجام شد.

لازم به ذکر است، پویش ایران من با ۱ مدرسه افتتاح شده اخیر در استان ایلام، مجموعا ۸۶ مدرسه در ۱۹ استان کمتر توسعه یافته کشور افتتاح و به بهره‌برداری رسانده است.

پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده و ساخت این ۱۰۰ مدرسه ابتدایی را در استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته کشور در دستور کار قرار داده است.

نام همه مدارسی که با حمایت این پویش ساخته می‌شوند «ایران من» گذاشته می‌شود تا بستری برای تقویت هویت ملی و سرمایه‌گذاری روی اشتراکات فرهنگی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *