بسته خروج از رکود مسکن کوتاه مدت است

بسته خروج از رکود مسکن کوتاه مدت است

 پدرام سلطانی گفت: مشکل اقتصاد ایران عمیق تر از آن است که با این بسته ها بتوان در آن تحرکی به وجود آورد و دولت اگر می خواهد بازار را از رکود خارج کند باید برنامه ریزی های بلند مدتی انجام دهد.

 
 
پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران در گفتگو با ایلنا در خصوص بسته خروج از رکود گفت: عوارض منفی اجرای این طرح بیش از فواید آن است.
 
وی افزود:با توجه به اینکه پولی قرار نیست به خریداران پرداخت شود و به صورت اعتباری خرید می کنند بر همین اساس بازار صدور فاکتور های صوری داغ می شود و در واقع دولت به آن هدف اصلی خود که خروج جنس از انبارها است نمی رسد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه این بسته صرفا برای خرید خودرو و لوازم خانگی و مصالح ساختمانی در نظر گرفته شده است نمی‌تواند تاثیر زیادی در سایر صنایع داشته باشد در واقع دولت به دنبال یک مسکن 6 ماهه بود تا بازار از وضعیت فعلی خارج شود و مخصوصا خودرویی ها بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند و بعد از 6 ماه که اثرات عملی لغو تحریم ها مشخص شد به طور اتوماتیک بازار فعال خواهد شد.
 
نایب رئیس اتاق ایران تصریح کرد:مشکل اقتصاد ایران عمیق تر از آن است که با این بسته ها بتوان در آن تحرکی به وجود آورد و دولت اگر می خواهد بازار را از رکود خارج کند باید برنامه ریزی های بلند مدتی انجام دهد نه در قالب بسته های چند ماهه که فقط بخش های خاصی از صنعت از آن بهره مند شود.
 
سلطانی با اشاره به تصویب برجام گفت: ما امیدواری زیادی به بهبود وضعیت اقتصادی خصوصا در بازار های بین المللی داریم و ورود هیئت های تجاری مختلف به کشورمان نشانه هایی از همین شکوفایی است

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر