نامه وزرا به رئیس جمهور برای نجات اقتصاد نبود

نامه وزرا به رئیس جمهور برای نجات اقتصاد نبود

 پدرام سلطانی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز از نامه اخیر چهار وزیر اقتصاد، کار، دفاع و صنعت این گونه انتقاد کرد: اگر به نامه چهار وزیر اقتصادی دولت، رجوع کنید و انگیزه اصلی آنان را در نگارش این نامه مورد توجه قرار دهید، درمی‌یابید که هدف از نوشتن این نامه، پرداختن به وضعیت بازار سرمایه و بنگاه‌های متعلق به مجموعه‌های متبوع‌شان بوده است و انتشار این نامه، اقدامی برای کمک به بخش شبه‌دولتی اقتصاد بوده است؛ یعنی وزرای محترم نه برای نجات اقتصاد که برای نجات بنگاه‌های شبه‌دولتی متعلق به خود دست به قلم شده‌اند. 
 
وی ادامه داد: اینجاست که بخش خصوصی با دولت احساس بیگانگی می‌کند. در شرایطی که بنگاه‌های کوچک و متوسط در مشکلات اساسی و جدی غوطه‌ور هستند، شاه‌بیت نامه‌ای که از سوی دولت صادر می‌شود، پرداختن به بخش شبه‌دولتی و بنگاه‌های عمومی غیردولتی است؛ بدون آنکه کوچک‌ترین اشاره‌ای به وضعیت بنگاه‌های کوچک و متوسط شود. اگر دولت در حل مشکلات این بنگاه‌ها، جدیت، سرعت و شجاعت به خرج می‌داد، وضعیت و شرایط فعلی اقتصاد می‌توانست چند پرده بهتر باشد. 
 
سلطانی تصریح کرد:من ادعا نمی‌کنم که در شرایط فعلی رشد اقتصادی بالا دست‌یافتنی است؛ اما دولت می‌توانست، شرایط بهتری را نسبت به شرایط فعلی رقم بزند.

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر