زمان توسعه شبكه های تجاری فرارسیده است

زمان توسعه شبكه های تجاری فرارسیده است

شرایط به گونه ای است كه باید در حوزه تجارت خارجی چابک تر عمل كرد و با توسعه روابط بین المللی با استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و کشورهایی که روابط بهتری با كشورمان دارند باید در جهت توسعه شبکه تجارت خارجی گام برداریم.

نائب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و كشاورزی ایران گفت: اكنون زمان توسعه شبكه های تجاری است.
پدرام سلطانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مشکل تر شدن فرایند واردات كالا به كشور اظهار داشت: در حوزه هایی که نیاز وارداتی چندانی وجود ندارد مانند حوزه کشاورزی و معدنی رشد چشم گیری در صادرات بوجود آمده اما آن دسته از كالاهایی که نیاز به واردات مواد اولیه داشته اند با مشکل مواجه شده اند.
وی با بیان اینكه شرایط به گونه ای است كه باید در حوزه تجارت خارجی چابک تر عمل كرد افزود: با توسعه روابط بین المللی با استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و کشورهایی که روابط بهتری با كشورمان دارند باید در جهت توسعه شبکه تجارت خارجی گام برداریم.
وی تصریح كرد:باید بتوانیم تحرک بیشتری داشته و در کشورهای دیگر شعبه و دفتر های تجاری راه اندازی كنیم و شریک استراتژیک پیداکنیم اكنون زمان توسعه شبکه های تجاری است و باید نقش اتاق بازرگانی پر رنگ تر باشد.
سلطانی با بیان اینكه ما تنها کشوری نیستیم که دارای ذخایر غنی نفت هستیم گفت: با مطالعه و بررسی تجارب دیگر کشورها، می‌بینیم که تمامی کشورها یک دوره گذار از اقتصاد متکی به منابع زیرزمینی داشته‌اند. در برخی کشورها، این منابع، نفت و گاز بوده و در برخی دیگر، فلزات گرانبها یا کانی‌های فلزی، ذغال سنگ و غیره بنابراین هر کشوری که دارای وسعت قابل قبولی باشد، این تاریخ را از سر گذرانده‌اند.
وی در خاتمه گفت: باید آگاه بود که این سرمایه و ثروتی که خرج می‌شود، در حقیقت ثروت پدری و اجدادی و در نهایت پول فرزندان است، متاسفانه به این امر در کشور ما توجه چندانی نشده است، به خصوص شاید در 7 - 8 سال گذشته و همین طور در دهه 50 خورشیدی، بیشتر با این مشکل مواجه بوده‌ایم.

منبع: خبرگزاری ایلنا
 
 

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر