گشایش مدارس ایران من در کردستان

گشایش مدارس ایران من در کردستان

6 مدرسه به نام ایران من، اهدایی جمعی از کارآفرینان اتاق بازرگانی تهران (اعضای ائتلاف برای فردا) با همراهی موسسه خیریه مهر گیتی در تاریخ 28 و 29 مرداد ماه 94 در بخش سریش آباد شهرستان قروه و بخش موچش کامیاران استان کردستان تکمیل، تجهیز و به بهره برداری رسید و آماده حضور دانش آموزان در مقطع ابتدایی این روستاها گشت.
به گزارش روابط عمومی ایران من، این شش مدرسه با حضور پدرام سلطانی نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران، جمعی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و سنندج، مدیر کل نوسازی مدارس استان کردستان و جمعی از فرهنگیان، اهالی و دانش آموزان این روستاها افتتاح گشت.
دبستان 2 کلاسه روستای عباس آباد، دبستان 2 کلاسه سرکهریز، دبستان یک کلاسه شیخ تقه، دبستان یک کلاسه مهدی خان، دبستان یک کلاسه کانی چای، دبستان یک کلاسه آجی چای به نام ایران من در استان کردستان گشایش یافت.
در این مراسم پدرام سلطانی؛ نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران ضمن تقدیر و تشکر از موسسه خیریه مهر گیتی بیان داشت: ساخت این مدرسه به همت دوستان عزیزانم از گروه ائتلاف برای فردا در اتاق بازرگانی تهران  بوده و لازم میدانم از تک تک این عزیزان، جهت همراهی و همدلی در تکمیل پروژه مدارس ایران من در کردستان تشکر و قدردانی داشته باشم.
نائب رئیس اتاق بازرگانی، در مراسم افتتاح مدارس ایران من در روستای عباس آباد، خطاب به دانش آموزان اظهار امیدواری کرد که کودکان مدرسه ایران من ، با سعی و تلاش و با یادگیری علم و دانش، فردای شهر و روستایشان را روشن تر از دیروز و امروز ترسیم کنند. 
وی بیان داشت: نام این مدارس "ایران من" گذاشته شده است، با این امید که فرزندان عزیز این کشور که در این مدارس تحصیل میکنند و از گوشه و کنار این سرزمین هستند، حس دوست داشتن وطن در آنها روز به روز بیشتر شود و بدانند کسانی که این مدارس را برای آنها ساختهاند شوق و تلاششان برای تسهیل شرایط تحصیلی و دسترسی مطلوب کودکان به آموزش و دانش است.
 
سلطانی تصریح کرد در هر پروژه مدرسه سازی ایران من افرادی از کارآفرینان و فعالین اقتصادی همت می کنند و همراه می شوند، در این پویش مدرسه سازی، مهمتر از نامهای عزیزان و گروههای حامی ، نام " ایران "است. ایرانی که متعلق به همه ماست و بیش از ما بزرگترها، برای فردای کودکانمان.بدین جهت این پویش درنظر دارد، با نام ایران من احساس تعلق خاطر و به تبع آن مسئولیت پذیری در دانش آموزان امروز که مدیران و آینده سازان فردای کشور می باشند را زنده نگاه دارد .
شبکه مدارس "ایران من" در قالب پویش مدرسه سازی پس از تجربه مدرسه سازی و تکمیل مدارس در روستاهای استان ایلام توسط گروه کارآفرینان جوان و اعضای هیات نمایندگان اتاق بارزگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با هدایت پدرام سلطانی در خرداد 93 پایه ریزی شد.
این گروه با اعتقاد به بهره وری و ارزشمند بودن سرمایه گذاری در آموزش به خصوص در دوره ابتدایی در جهت بالندگی و توسعه کشور، تاسیس شبکه مدارس ابتدایی "ایران من" را در همه مناطق محروم و مرزی کشور هدف قرار داده است. 
پویش مدرسه سازی ایران من در نظر دارد با کمک کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور 100 پروژه مدرسهسازی به همین نام را در مناطق دور افتاده کشور پایه ریزی کند.
در این طرح تمرکز اولیه بر تکمیل مدارس نیمه کاره و پروژه های نیمه تمام آموزشی به جهت احیا و بهره وری سرمایه ملی کشور می باشد. همچنین ساخت مدارس ابتدایی در مناطق مورد نیاز طبق اولویت و تائید وزارت آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد.
اولین مدرسه از شبکه مدارس ایران من در تاریخ مهر 93 در خرم آباد افتتاح و بهره برداری شد. در حال حاضر 8 مدرسه ایران من در استانهای لرستان، خوزستان و کردستان به بهره برداری رسید و تا پایان شهریور 94 دو مدرسه دیگر در استان چهارمحال بختیاری آماده حضور دانش آموزان در سال تحصیلی جدید می شود.