ترانزیت مواد غذایی به روسیه به جای صادرات محصولات آب‌بر

ترانزیت مواد غذایی به روسیه به جای صادرات محصولات آب‌بر

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: در زمینه صادرات کالاهای کشاورزی به روسیه توصیه نمی شود که برای محصولات کشاورزی که آب بری زیادی دارند تلاش کنیم اما می توانیم مسیر ترانزیت این نوع کالاها باشیم و برخی از این محصولات را پس از واردات از کشورهای آفریقایی، پاکستان و هند مجدد به روسیه صادر کنیم.

پدرام سلطانی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به بررسی همکاری های تجاری مشترک بین ایران و روسیه پرداخت و گفت: اتاق بازرگانی ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه برای توسعه تجارت با روسیه برنامه ریزی های بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت و ظرفیت ها و توانمندی های طرف روسی نیز در حال بررسی است.
وی افزود: ارتباط تجاری که قبلا بین ایران و روسیه وجود داشت و تیره شدن روابط روسیه و غرب که باعث شده فرصت مناسبی برای جایگزینی کالاهای ایرانی به وجود آید در حال بررسی است.
سلطانی بیان کرد: در بخش همکاری های صنعتی می توانیم در صادرات صنایع غذایی، ساختمانی، شیمیایی،پتروشیمی و بخشی از صنایع نساجی به صادرات بپردازیم. روابط تجاری در این حوزه ها پیش از امضای این تفاهم نامه نیز وجود داشت اما هدف ما توسعه است.

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر