حمایت از شرکت های دانش بنیان، عدم خروج دانشمندان ایرانی را به دنبال خواهد داشت

حمایت از شرکت های دانش بنیان، عدم خروج دانشمندان ایرانی را به دنبال خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، دکتر پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران، به دعوت از اتحادیه صنایع هوایی و فضایی در افتتاحیه نمایشگاه دست آورد ها و محصولات ایرانی شرکت های فعال در حوزه هوانوردی حضور پیدا کرده و به سخنرانی پرداخت.

وی به توان دانشمندان و دانش آموختگان ایرانی در عرصه هوایی اشاره کرد و گفت: خداوند نعمت های خود را از آسمان به زمین فرستاد و اکنون با همت مردان این سرزمین دانش ایرانی از زمین رهسپار آسمان می شود.
وی به حمایت اتاق ایران در سال 86 در راستای تأسیس و هویت پیدا کردن این اتحادیه اشاره کرد و گفت: اکنون یک صنعت دانش بنیان در کشور ما به جامعه اقتصادی ورود پیدا کرده و دولت باید باور کند که چنین پتانسیلی در کشور وجود دارد که می تواند گام های موثری در رشد اقتصادی ایران عزیزمان بردارد.

سلطانی پیشینه تاریخی ایران در تولید علم را از صفات برجسته مردمان این سرزمین عنوان کرد و افزود: ایران سرزمین شگفتی ها و مهد دانش بوده است و امروز نیز در عرصه تولید علم پیشتاز هستیم ولی در تبدیل علم به فناوری و حضور آن در بخش های صنعتی شکاف عمیقی وجود دارد که دولت باید با برنامه ریزی و حمایت، پل ارتباطی بین بخش های خصوصی دانش بنیان و صنعت را ایجاد نماید.
نایب رئیس اتاق ایران افزود: اکنون فرصت مناسبی است، به دانشمندان مجال تولید ایده های خلاقانه را بدهیم تا نتایج تحقیقات و علم خود را بصورت کاربردی و فیزیکی در عرصه های مختلف صنعت هوایی مشاهده کنیم تا در آینده بتوانیم بجای صادرات مغزهای ایرانی، محصولات دانش بنیان تولید شده توسط شرکت های تحت نظر این عزیزان را صادر نماییم.

در پایان پدرام سلطانی به رفع موانع قانونی مانند اصلاح قانون مالیات های مستقیم، معافیت های مالیاتی و امتیازات مالی در راستای حمایت های دولت اشاره کرد و نقش اتاق بازرگانی را متکی به دانش و توان بخش خصوصی در تحقق نیاز های شرکت های دانش بنیان و درخواست از دولت و مجلس بسیار حائز اهمیت عنوان کرد.

این نمایشگاه به مدت چهار روز در ترمینال شماره پنج فرودگاه مهرآباد و با همت دانشگاه صنعت هوایی کشور و حضور شرکت های فعال در تولید تجهیزات صنعت هوایی و فضایی کشور برگزار می شود.

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر