تدوین آیین‌نامه برای ترکیب‌بندی اعضا

تدوین آیین‌نامه برای ترکیب‌بندی اعضا

 گروه بازرگانی دنیای اقتصاد: پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در در چهل و یکمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، از تدوین آیین‌‌نامه‌ای درباره ترکیب‌بندی اعضای هیات نمایندگان اتاق خبر داد و توضیح داد: تدوین این آیین‌نامه از یکسال گذشته توسط هیات رئیسه کلید خورده و با نظرات این اعضا در کارگروهی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: برای تدوین این آیین‌‌نامه تاکنون 20 جلسه برگزار شده و در کارگروهی که با اعضای مورد تایید هیات رئیسه ترکیب‌بندی شده، به آن پرداخته شده است. 
سلطانی با بیان اینکه در این آیین‌نامه نظر اکثریت کارگروه مطرح است، گفت: از بخش کشاورزی نماینده‌ای که بتواند در بخش خصوصی و هیات نمایندگان ما را همیاری کند، نداشتیم که طی مکاتبه‌ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت و پیگیری‌های این وزارتخانه از وزارت جهاد کشاورزی همان افرادی که در هیات نمایندگان فعلی اتاق حضور داشته‌اند، معرفی شدند. 
وی افزود: طی یکسال گذشته تلاش کردیم قانون ترکیب‌بندی هیات نمایندگان را اصلاح کنیم اما در طول زمان متوجه شدیم فرآیند اصلاح همان قانون بسیار دشوار بوده و از نوشتن قانونی جدید در این باره سخت‌تر به نظر می‌رسد. سلطانی با بیان اینکه برای قانون‌گذاری درخصوص این آیین‌‌نامه با محدودیت‌هایی روبه‌رو بودیم، گفت: در این کارگروه برای سمت دبیر هیات رئیسه وظایفی مشخص شده و به موضوعاتی مانند تعداد اعضا، زمان برگزاری جلسه هیات نمایندگان و شرایط برخورداری از کارت بازرگانی توسط هیات‌مدیره یا مدیرعامل شرکت پرداخته شده است.  وی افزود: این آیین‌‌نامه که درباره ترکیب‌بندی اعضا و شرح وظایف و امور هیات نمایندگان در اتاق بازرگانی است، برای انتخابات تنظیم شده و در جلسه‌های آینده ارائه خواهد شد.
 

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر