پیوستن به سازمان تجارت جهانی نیازمند همگرایی است

پیوستن به سازمان تجارت جهانی نیازمند همگرایی است

خبرگزاری پانا : عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تاکید بر اینکه باید با تعریف منافع ملی خود همگرایی را با حرکت جامعه جهانی به دست آورد ،عنوان کرد: می توان چشم اندازی را برای سالهای آینده پیش بینی کرد که در آن در چه سطحی از شکاف نسبت به جامعه جهانی وجود دارد و چگونه می توان این شکاف را با یک برنامه منسجم کاهش داد و در این مسیر پیوستن به سازمان تجارت جهانی نیازمند همگرایی است. 

پدرام سلطانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پانا عنوان کرد: در بحث نهادسازی برای فعالیت های اقتصادی فارغ از اینکه دستگاه دیپلماسی وجود دارد باید گفت تربیت نیروی لازم به این منظور صورت نگرفته است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطرنشان کرد: صرفا با یک واژه دیپلماسی اقتصادی نمی‌توان نهادسازی انجام داد و اصولا در دیپلماسی این که رویکرد اقتصادی چه جایگاهی دارد به درستی تعریف نشده است.
سلطانی تاکید کرد: به عنوان بخش خصوصی بر داشتن رویکرد جهانی تاکید داریم اما باید موقعیت جهانی خود را نیز در نظر بگیریم. 
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف ایران در منطقه باید جزئی از دیپلماسی سیاسی باشد و نمی توان بحث جهانی شدن را مطرح کرد مادامی که نمی توان کشورهای همسایه را با خود همراه کرد.

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر