به همت پویش ایران من یک کلاس درس در روستای آیرقایه افتتاح شد

به همت پویش ایران من یک کلاس درس در روستای آیرقایه افتتاح شد

مینا کامران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: با تشکیل کمپین به اضافه یک کلاس، به ابتکار پویش ایران من طی بهمن ماه سال گذشته در کمتر از یک هفته اعتبارات لازم برای ساخت یک کلاس درس در روستای آیرقایه شهرستان راز و جرگلان جذب شد.

وی ادامه داد: مدرسه معرفت روستای آیرقایه با یک کلاس درس  طی چهارسال گذشته نوسازی شده بود اما با افزایش جمعیت روستا، دانش آموزان فضای کافی و استاندارد برای آموزش نداشتند.

کامران افزود: با  وجود تلاش های بسیار معلم مدرسه و اشتیاق کودکان روستا برای بهبود شرایط فعلی به لحاظ فضای فیزیکی ، مقرر شد در قالب پویش ایران من یک کلاس درس استاندارد به مدرسه افزوده شود.

وی با بیان اینکه کلاس درس مورد نظر با همکاری بسیار خوب اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان، طی یک ماه ساخته شد، افزود: ساخت کلاس درس پایان کار این کمپین نبود و در سفر چهار روزه به روستای آیرقایه، با کمک دانش آموزان تجهیز، زیباسازی و محوطه سازی مدرسه نیز انجام شد. 

کامران یادآورشد: در این سفر کوتاه، تیم 10 نفره داوطلبان ایران من پس از برگزاری جلسه توجیهی و گروه بندی دانش آموزان در قالب تیم‌های قصه گویی، عکاسی و هنر، چند کارگاه مشارکتی از جمله محیط زیست، هنر محیطی ، موسیقی و داستان خوانی برای دانش آموزان برگزار کردند .

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی در این پروژه یادآوری داشته ها و توانمندی‌های دانش آموزان و اهالی روستا است، گفت: در تجهیز مدرسه با کمک خود دانش آموزان و با استفاده از امکانات محیطی و ایده های کودکان به زیباسازی محیط مدرسه پرداختیم .

کامران ادامه داد: دانش آموزان در کارگاه هنر با ترکیب طرح های سوزن دوزی ترکمنی و نقاشی های خودشان عروسک و شمایل های مختلفی برای مدرسه ساختند .

کامران عنوان کرد: در کارگاه محیط زیست با یادگیری تفکیک زباله به کنار رودخانه روستا رفتند و محیط اطراف رودخانه را پاکسازی کردند و با زباله های بازیافتی مجسمه های کوچکی ساختند .

وی یادآورشد: اهمیت این کمپین تبدیل شدن آن به حرکت عمومی بود،زیرا این مدرسه با مبالغ خرد گردآوری و به خاطره جمعی تبدیل شد و تمرینی بود برای همه ،که به ما یاد داد، حتی با مبالغ بسیار اندک و یا تلاشی کوچک می‌‎توان در راستای توسعه آموزشی فرزندان در دور ترین نقاط ایران نیز گام برداریم .

کامران خاطرنشان کرد: پویش ایران من هم اکنون 100 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار و مرزی ایران در حال ساخت دارد که 32 مدرسه از آن به بهره برداری رسید.