بخش‌خصوصی ایران و اتریش معامله پایاپای اسناد تجاری را در دستور کار قرار دهند

بخش‌خصوصی ایران و اتریش معامله پایاپای اسناد تجاری را در دستور کار قرار دهند

هیات تجاری 26 نفره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش به سرپرستی پدرام سلطانی، رئیس هیأت مدیره این اتاق در سفر به وین مذاکره با فعالان اقتصادی اتریش را در دستور کار قرار دادند.

هیات تجاری ایران در این سفر با حضور در همایش اقتصادی ایران و اتریش و نشست رودررو با تجار اتریشی شرکت کردند. این دیدارها با حضور نمایندگان بیش از 160 شرکت اتریشی در محل اتاق بازرگانی فدرال اتریش برگزار شد.  

پدرام سلطانی، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش در همایش اقتصادی ایران و اتریش در وین با اشاره به روابط خوب اقتصادی و تجاری ایران و اتریش، بر اهمیت نقش بخش خصوصی به ویژه شرکت‌های اتریشی در حفظ و توسعه روابط تجاری دو کشور تاکید کرد.

سلطانی با اشاره به آسیب دیدن حجم تجارت دو کشور به دلیل تحریم‌های آمریکا، پیشنهاد کرد که بخش خصوصی دو طرف به راه‌اندازی چارچوبی برای معامله پایاپای اسناد تجارت دوجانبه بتوانند بخشی از مبادلات خود را از این طریق انجام دهد.

وی همچنین استفاده از رمزارزها را جایگزین دیگری برای روابط مالی دو جانبه دانست.

سلطانی حضور چشمگیر شرکت‌های اتریشی در همایش را نشانه باور آنها به تجارت با ایران و همتایان ایرانی خود دانست و آن را نشان از باور آنها به اهمیت و سودمندی کار با ایران دانست.

حمیدرضا مدد، کاردار سفارت کشورمان در وین طی سخنانی در این همایش ضمن اشاره به سابقه روابط دیرینه ایران و اتریش، حمایت دولت اتریش از برجام، آمادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران جهت ارایه اطلاعات، خدمات و تسهیلات برای هیات‌های اقتصادی و تجاری اتریشی را اعلام داشت.

در این نشست مسئولان اتاق بازرگانی فدرال اتریش، وزارت فدرال همگرایی اروپا و امور خارجه و وزارت اقتصاد و دیجیتال اتریش در خصوص ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها، مشکلات و تنگناهای مرتبط با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشورمان توضیحاتی ارائه دادند.

طرف‌های اتریشی تاکید کردند، دولت اتریش و اتحادیه اروپا تحریم‌های یکجانبه آمریکا را به رس