چرا کارشکنی؟

چرا کارشکنی؟

مسئولیت اجتماعی عبارت غریبی برای بخش خصوصی نیست. از آغاز همه‌گیری کرونا، این بخش با راه‌اندازی پویش نفس به کمک کادر درمان آمد. اکنون بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا پیش قدم شده است اما نقدها به این حرکت کم نیست. پدرام سلطانی، عضو سابق هیئت نمایندگان اتاق تهران در گفت‌و‌گو با «آینده نگره، نقدهای مطرح شده به این حرکت به‌ویژه از سوی مسئولان در وزارت بهداشت را فرافکنانه می‌داند. سلطانی با تاکید بر اینکه هیچ‌کس مخالف واکسن داخلی نیست گفت: «معطل کردن مردم و جامعه به‌ویژه گروه‌های پرخطر تا زمان تولید واکسن داخلی، نه کاری منطقی و نه تخصصی در مدیریت بهداشت کشور است. ما باید زودتر واکسن وارد می‌کردیم و تا جای ممکن واکسیناسیون را پیگیری می‌کردیم و پس از تولید واکسن داخلی، فرایند واکسیناسیون را با واکسن داخلی پی می‌گرفتیم.»

 

واردات واکسن توسط بخش خصوصی با وجود نیاز کشور به واکسن کووید۱۹ منتقدانی هم داشت، حتی یکی از اقتصاددانان در گفت و گویی به این اشاره کرد که کلید زدن واردات واکسن توسط بخش خصوصی نوعی ناامید کردن مردم از توان دولت و تضعیف نقش دولت از نقدی که به آن اشاره کردید.

بی‌اطلاعم اما اگر این نقد در عبارت «تضعیف دولت» خلاصه شده، باید بگویم عملکرد وزارت بهداشت در مدیریت کرونا به اندازه‌ای ضعیف بوده، که عامل دیگری به اهرمی برای تضعیف آن تبدیل نشود تعلل در خرید واکسن، بروز موج‌های متناوب کرونا در کشور به دلیل عدم قاطعیت وزارت بهداشت در مدیریت مسئله و فرافکنی وزارت بهداشت درباره موضوعات، گویای ضعف آن است. با وجود همه شعارهای مطرح شده توسط وزیر بهداشت و اشاره ایشان به شگفت‌زدگی جهان از مدیریت کرونا در ایران، می‌بینیم که در رابطه با کارایی دولت در مدیریت کرونا، در مقایسه با دیگر کشورها در انتهای جدول قرار گرفتیم، بنابراین، عملکرد دولت فارغ از ورود بخش خصوصی به مسئله واردات واکسن ضعیف بوده است.

 

فعالان اقتصادی که وارد کارزار واردات واکسن شدند، از ناهماهنگی‌ها در دستگاه‌های متولی گلایه دارند. دلیل این ناهماهنگی را در چه می‌بینید؟

به نظر می‌‌رسد بعضی مسئولان در وزارت بهداشت و درمان ادعاها درباره تولید واکسن داخلی را پذیرفته‌اند و نسبت به ظرفیتهای دیگر، برای تهیه واکسن کرونا بی‌اعتنا شده‌اند. این مسئله شاید ناشی از کاستی اطلاعات آنهاست که خود را به شكل ضعف در مدیریت نشان می‌دهد. بعضی ناهماهنگی‌ها هم ممکن است خدای ناکرده به دلایل سیاسی رخ دهد، به این شکل که در آستانه انتخابات، بعضی مسئولان به جای تمکین از مافوق، از جای دیگری دستور بگیرند و در نهایت، با بی‌اعتنایی نسبت به موضوع، جان مردم را به بهانه حمایت از تولید واکسن داخلی به خطر بیندازند.

 

موضع بخش خصوصی نسبت به واکسن داخلی چیست؟

هیچ‌کس مخالف تولید واکسن در داخل نیست و به آن افتخار هم می‌کند. تولید واکسن در داخل نیاز کشور است و لازم است در فرایند واکسیناسیون این طور نیست که پس از تلقیح یک دوز، همه‌گیری کرونا به پایان برسد تا سال‌های آینده جهان و ایران درگیر این بیماری است، مثل آنفولانزا که جامعه بشری هنوز با آن درگیر است. تا سال ها باید به گروه‌های آسیب‌پذیر، واکسن تزریق کرد، مثل آنفلوانزا که سالانه مقداری از آن به کشور وارد می‌کنیم. اگر امروز در ایران واکسن کرونا تولید کنیم، تا سال‌ها از آن استفاده می‌کنیم. بنابراین هیچ‌کس مخالف تولید واکسن در ایران نیست اما معطل کردن مردم و جامعه ‌یژه گروه‌های پرخطر تا زمان تولید واکسن داخلی، نه کاری منطقی و نه تخصصی در مدیریت بهداشت کشور است. ما باید زودتر واکسن وارد می‌کردیم و تا جای ممکن واکسیناسیون را پیگیری می‌کردیم و پس از تولید واکسن داخلی، فرایند واکسیناسیون را با واکسن داخلی پی می‌گرفتیم.

 

یکی از نقدهای جدی به واردات واکسن توسط بخش خصوصی، مربوط به قیمت، گرا‌ فروشی و به‌طور کلی بحث واکسن غیررایگان بود چقدر این نقدها را جدی می‌دانید؟

به نظر من بیشتر حرف‌ها سخیف و بی‌پایه است. ادعا می‌کنند که ممکن است در این بین دلالی انجام شود و واکسن به ده برابر قیمت فروخته شود این حرف‌ها، همه فرافکنی است تا مدیریت ضعیف خود را بپوشانند. بخش خصوصی قیمت واکسنی را که می‌خرد، اعلام کرده است. ممکن است از همه درخواست‌ها برای واردات واکسن، شرکتی هم قیمتی بیشتر اعلام کند. وزارت بهداشت می‌‌تواند درخواست آن شرکت را رد کند نه اینکه از یک مورد استثنایی برای کوبیدن همه شرکت‌های بخش خصوصی، که برای سرعت گرفتن واکسیناسیون تلاش می‌کنند، استفاده کند. این سیاسی کاری است و شاید انتفاع شخصی و مسائل بدتر دیگری هم در میان باشد.

 

فعالیت بخش خصوصی در عمل به مسئولیت اجتماعی در بحران کرونا چه سابقه‌ای دارد؟

مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی با اعلام رسمی ورود كرونا به کشور آغاز شد. پویش نفس ده روز پس از اعلام رسمی کرونا در ۱۲ اسفندماه کار خود را آغاز کرد. در این پویش تجهیزاتی مثل ونتیلاتور و سیلندرهای اکسیژن را از بازار داخل و خارج خریدیم. هم چنین در سایت‌هایی در شمال کشور، تهران، یزد و خوزستان گان پزشکی تولید کردیم و پس از استریل کردن لباس‌ها در سازمان انرژی اتمی با هزینه بخش خصوصی، به بیمارستان‌ها تحویل دادیم. زمانی که کشور با کمبود ماسک۹۵، N،تب‌‌سنج لیزری و دیگر تجهیزات و لوازم مصرفی روبه‌رو بود، با کمک بازرگانان ایرانی خارج از کشور و کمک مالی بخش خصوصی در داخل، اقلام مصرفی را وارد کردیم و به طور رایگان در بیش از ۳۰۰ بیمارستان در همه استان‌های کشور توزیع کردیم. بنابر اذعان مسئولان در بیمارستانها و مسئولان منصف دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، پویش نفس در انجام مسئولیت اجتماعی یکی از درخشان ترین عملکردها را در سه ماه بحرانی در آغاز دوره همه‌گیری کرونا ثبت کرد. حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی در اتاق ایران و تهران در کنار منابع اتاق های بازرگانی، در این پویش جمع‌آوری شد و به کمک‌های عام‌المنفعه برای انجام مسئولیت اجتماعی تخصیص یافت. این منابع بدون هیچ چشم‌داشتی و صرفا برای انجام مسئولیت اجتماعی عرضه شد.

ماههاست بخش خصوصی برای واردات واکسن اعلام آمادگی کرده است. بخش خصوصی اعلام کرده اگر دولت به دلایلی مثل تحریم و کمبود منابع ارزی قادر به واردات واكسن کرونا نیست، بخش خصوصی می‌تواند این کار را انجام دهد. پس از اعلام آمادگی بخش خصوصی تا امروز کارشکنی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها ادامه دارد. همچنین بخش خصوصی در فاز دیگری برای عمل به مسئولیت صنفی خود قصد دارد واکسن‌های وارداتی را به طور رایگان برای تلقیح در اختیار کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی قرار دهد تا تولید کشور در سال جاری با قدرت هرچه تمام‌تر ادامه پیدا کند و لطمهای به تولید کشور وارد نشود. بخش خصوصی در این فاز اولویتهای ستاد مقابله با کرونا را در نظر می‌گیرد که از جمله آن، مباحث ایمنی مربوط به بیماری زمینهای افراد و تلقیح واکسن به افراد بالای شصت سال، گروه‌های در معرض آسیب و ابتلای بیشتر به کروناست. پس از تلقیح واکسن به افراد در اولویت. گروه‌های دیگر در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و خدماتی کشور واکسینه می‌شوند.

 

به پویش نفس و عملکرد مثبت آن اشاره کردید. امروز هم مسئله واردات سریعتر واکسن توسط بخش خصوصی مطرح است. این چابکی که فعالان اقتصادی به آن اشاره می‌کنند در چیست؟

کارنامه بخش خصوصی در این زمینه روشن است. مدیریت در بنگاه‌های بخش خصوصی چابک‌تر از دولتی و بهره‌وری این بنگاه‌ها هم بیشتر است. اما صرفنظر از این، تنها عملکرد بخش خصوصی در بحران کرونا نشان می‌دهد بخش خصوصی از بخش دولتی چابکتر است. بخش خصوصی ظرف ۱۰ روز پس از اعلام رسمی کرونا، پویش نفس را کلید زد. در یک هفته چندده دستگاه ونتیلاتور تهیه و اهدا کردیم. در دو هفته ۳۰۰ هزار ماسک ۹۵N  به کشور وارد کردیم و دو هفته را صرف غلبه بر کارشکنی‌ها برای ترخیص کردیم تا اینکه ماسک‌ها برای توزیع در اختیار ما قرار گرفت. زمانی که ماسک ۹۵ Nدر کشور تولید نمی‌شد با پایین‌ترین قیمت ممکن از خارج این ماسک‌ها را خریدیم. من به یاد دارم که بخش عمومی و حاکمیتی در همان زمان ماسک‌های ۹۵N  را ۳۰ درصد گران‌تر از بخش خصوصی خریدند، این نشان‌دهنده کارآیی بخش خصوصی و اقدام سریع آن است. برخلاف حرف‌های بی‌پایه و اساسی که این روزها می‌شنویم، گروهی شناخت شده و معتبر از بخش خصوصی برای واردات واکسن پیش قدم شده‌اند و قرار است بدون هیچ سودی این واکسن‌ها را در اختیار کارکنان و کارگران واحدهای تولیدی قرار دهند. بخش خصوصی ارزان‌تر از دولت می‌تواند واکسن‌ها را بخرد و وارد کند. از نظر مصالح مادی کشور هم که در نظر بگیریم، واردات واکسن توسط بخش خصوصی به‌صرفه‌تر است.

 

در زمان آغاز فعالیت پویش نفس و این روزها که بحث واردات واکسن توسط بخش خصوصی مطرح شده، همکاری دولت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

همکاری دولت به معنای عمومی‌اش بسیار بهتر از همکاری وزارت بهداشت است. همه گرفتاری بخش خصوصی در وزارت بهداشت با مراجعه به سایر مسئولان دولتی حل و فصل می شد، نه اینکه در وزارت بهداشت به طور خودخواسته با ما همکاری کنند. این وزارتخانه با منت‌های سختگیری و نگاهی توأم با سوءظن با بخش خصوصی رفتار کرد حتی در زمان فعالیت پویش نفس و واردات تجهیزات، بیشتر گرفتاری‌های ما ناشی از رفتار وزارت بهداشت بود. آنها ادعا می‌کردند تجهیزاتی را که وارد شده باید در اختیار ما قرار دهید و ما می‌گفتیم خودمان توزیع می‌کنیم، چرا که شبکه ارتباطات ما در سراسر کشور چابک‌تر است. ضمن اینکه این کار بخش خصوصی بوده و می‌خواهد جامعه ادای دین این بخش را به خود ببیند و بداند که بخش خصوصی برای کاهش آثار بحران مشارکت کرده است. به نظر می‌رسد در دوره آقای نمکی بعضی افراد در سطوح مدیریتی به کار گمارده شدند که به جای عمل به وظایف مشغول فرافکنی‌اند. این افراد به جای گزارش‌دهی درباره عملکرد خود، به‌طور مداوم مشغول نفی دیگراناند.

 

هرجا که مسئله سلامت و بهداشت در میان است، سختگیری و دخالت نهادهای ناظر هم مطرح می‌شود، در فرایند کار با بخش خصوصی، تا چه اندازه سختگیری‌هایی که از آن می گویید، از وظایف ذاتی وزارت بهداشت بود؟

سختگیری درباره سلامت مردم درست است و جای هیچ‌گونه مصالحه و کوتاهی در این مورد نیست. هیچکس هم از سازمان غذا و دارو با وزارت بهداشت نمی‌خواهد چشمش را به روی استانداردها ببندد. در مورد واردات واکسن هم همین است. شرکت‌های معتبری که سال‌هاست در حوزه تامین انواع واکسن و دارو در کشور فعالیت می‌کنند و حسن نیت و توانمندی خود را ثابت کردند، برای واردات واکسن پیش قدم شدند اما وزارت بهداشت، مانع حرکت این شرکت‌ها شده است. در مورد شرکت‌هایی مثل شرکت‌های فولادی و خودروسازی که هیچ توانمندی در حوزه واردات دارو و واکسن ندارنده اعمال ملاحظات قابل فهم است. اما شرکت‌هایی از بخش خصوصی برای واردات واکسن اعلام آمادگی کردند که سال‌هاست در این زمینه تجربه دارند. سازمان غذا و دارو می‌خواهد چه نکاتی را بررسی کند؟ قیمت و منبع تامین و تهیه پروفرما قابل بررسی است آیا شرکتی که بیش از دو دهه در زمینه واردات دارو فعالیت کرده و سال‌ها با حسن نیت به‌کار پرداخته به ناگهان در دوره همه‌گیری کرونا مورد تردید مسئولان قرار گرفته است؟ وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو همه مکانیزم‌های کنترلی را اعمال کرده‌اند و همه موارد از نظر فنی و بررسی شده است. به نظر من سختگیری‌ها امروزه بیشتر جنس سیاسی دارد تا فنی و کارشناسی، دست‌کم درباره شرکت‌های شناخته شده در زمینه واردات دارو این طور است.

 

پویش نفس هم به واردات واکسن کرونا وارد شده است؟

خیر، پویش نفس کار خود را انجام می‌دهد و در حوزه واکسن وارد نشده است. در موج چهارم کرونا، سیلندرهای اکسیژن را به رایگان توزیع کردیم، بخش دیگری از کار پویش هم، تامین تبلت برای تحصیل مجازی دانش‌آموزان کم‌بضاعت در مناطق کم برخوردار کشور بوده که انجام شده است. هرجا که احساس کردیم لازم است، کمک کردیم. پس از عبور از بحران کمبود تجهیزات در سه ماه نخست، به تامین لوازم مصرفی ادامه دادیم. هم چنین در فاز بعدی، برای حمایت از خانوارهایی که به دلیل کرونا، سرپرست آنها درآمد خود را از دست داده بود، بن‌های ارزان تهیه کردیم. امروزه با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری، تقاضا برای سیلندر اکسیژن بالا رفته که این بخش را پوشش می‌دهیم و منابع مازاد هم به اهدای تبلت اختصاص داده شده است.

فکر می‌کنید بخش خصوصی بتواند واردات واکسن را به نتیجه برساند؟

 هر یک روز تعلل در صدور مجوز برای واردات واکسن بر ابتلای مردم به کرونا و آمار فوتی‌ها اثر می‌کند. مردم پیامدهای ناگوار این تعلل را ناشی از مدیریت در وزارت بهداشت می‌دانند چرا که هیچ دلیلی برای این تاخیر وجود ندارد. کوتاهی‌های بسیاری انجام شده و بسیاری از وعده‌ها به نظر من، بی‌پایه و اساس است. واکسن داخلی در زمان‌بندی اعلام شده، نمی‌توانست به دست مردم برسد و نزدیک به شش ماه زمان را بدون هیچ دلیلی از دست دادیم. مسئول همه این کارشکنی‌ها، تعلل‌ها و در نهایت ابتلای بیشتر مردم به کرونا وزارت بهداشت و درمان است.

 

منبع: صاحبه با پدرام سلطانی، منتشر شده در ماهنامه آینده‌نگر

 

 

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر