توزیع بسته های بهداشتی در مناطق کم برخوردار

توزیع بسته های بهداشتی در مناطق کم برخوردار

اخبار مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا در این روزها، موجب نگرانی فعالین حوزه آسیب‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد شده. به گفته‌ی این عزیزان، گروه‌هایی همچون کودکان کار، زباله‌گردها، افراد بی‌خانمان، گروهای ساکن در مناطق کمتر برخوردار و حاشیه‌نشین‌ به‌دلیل شرایط زندگی، رفت و آمد زیاد در فضاهای عمومی، نداشتن آگاهی کافی و فقر دسترسی به امکانات بهداشتی، بیشتر در معرض خطر قرار دارند. بنابراین، اقدامات فوری و ویژه در این زمینه، اهمیتی دوچندان دارد تا بتوان از شیوع ویروس کرونا در بین این عزیزان جلوگیری کرد. 
اما متاسفانه به جز فعالین و داوطلبین این حوزه که با کمترین امکانات، آستین همت بالا زده‌اند، برنامه منسجم و راهکار ویژه‌‌ای از سوی ارگان‌‌های مربوطه برای جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا اندیشیده نشده.

در هفته‌های گذشته، همکارانم در شرکت پرسال به یاری سازمان‌های مردم نهاد رفتند و بیش از هزار بسته‌ بهداشتی (ماسک و مواد ضدعفونی کننده) را به دستشان رساندند.

موسسه پویش، کمپ ترک اعتیاد زنان بهبود گستران، موسسه کودکان سرزمین من، خانه خورشید، موسسه آوای ماندگار دروازه‌غار، خانه توانمندسازی دایان و گرمخانه‌های تهران، مجموعه‌هایی بودند که در کنار آموزش، این بسته‌های بهداشتی را در بین عزیزان توزیع کردند.