مناطق آزاد به معابر سفید قاچاق تبدیل شدند

مناطق آزاد به معابر سفید قاچاق تبدیل شدند

پدرام سلطانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه مناطق آزاد کشورمان اصولا با فلسفه درستی تعریف نشده اند، اظهار کرد: برای مناطق آزاد کارکردهای درستی دیده نشده و جانمایی مناسبی هم ندارند.
 
وی ادامه داد: الگو برداری هایی از مناطق آزاد جهان انجام دادیم بدون اینکه به منطق و نحوه و استراتژی های اداره این مناطق، توجه داشته باشیم.
 
نایب رییس اتاق ایران تاکید بر اینکه مناطق آزاد در تحقق ماموریت خود موفق نبوده اند و به معابر سفید قاچاق کشور تبدیل شده اند،‌ گفت: اجناس از مناطق آزاد با نرخ سود پایین و با معافیت های مالیاتی و معافیت کامل کالا از ارزش افزوده وارد کشور می شوند و از مسیرهای دیگری به سرزمین اصلی راه پیدا می کنند.  
 
وی با اشاره به تصمیم دولت برای افزایش تعداد مناطق آزاد،‌ گفت: ‌‌این سیستم برای اقتصاد کشور مفید نبوده و نخواهد بود اما از آنجایی که این مناطق اشتغال کاذبی را ایجاد می کنند،‌برای راه اندازی مناطق آزاد جدید یک مسابقه ای راه افتاده است. 
 
سلطانی تاکید کرد:‌افزایش مناطق آزاد تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور نخواهد داشت و جریان تولید را از مسیر اصولی خود خارج می کند و حتی در این شرایط کاهش تعداد مناطق آزاد به نفع اقتصاد خواهد بود.   

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر