ترکیب جدید هیات رئیسه اتاق ایران مشخص شد

ترکیب جدید هیات رئیسه اتاق ایران مشخص شد

 به گزارش اقتصادنیوز، اولین نشست هیات نمایندگان دوره جدید اتاق بازرگانی ایران دقایقی پیش آغاز شد. در این نشست قرار است هیات رئیسه و رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران انتخاب شوند.

 
بر این اساس تاکنون تنها محسن جلال‌پور و محسن مهرعلیزاده برای کرسی ریاست اتاق ایران کاندیدا شده‌اند. محسن جلال‌پور رئیس اتاق کرمان و رئیس انجمن پسته است و در دوره هفتم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران هم عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران بود. 
 
محسن مهرعلیزاده هم در دوره‌های قبلی تنها در هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران حضور داشته و تاکنون تجربه عضویت در هیات رئیسه اتاق ایران را نداشته است. مهرعلیزاده مورد حمایت گروه انتخاباتی تحول‌خواهان بود که در انتخابات هیات نمایندگان اتاق تهران نتوانسته بودند اکثریت آراء را به دست آورند.
 
تشکیل هیات رئیسه سنی انتخابات اتاق 
در آغاز انتخابات هیات‌رئیسه دوره هشتم اتاق بازرگانی ایران، هیات‌رئیسه سنی با حضور علا میرمحمدصادقی، فرهاد فزونی، سهل‌آبادی و فاطمه دانشور تشکیل شد.
 
به گزارش اقتصادنیوز، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در دوره هفتم با تاکید بر اینکه کارهای زیادی روی زمین مانده و امیدواریم آیندگان با توجه خاص به منافع ملی آینده‌ای بهتر از گذشته را برای اقتصاد کشور رقم بزنند گفت: امروز جلسه انتخابات اتاق ایران است و باید در ابتدا هیات‌رئیسه سنی را انتخاب کنیم. در این هیات‌رئیسه سنی یک رئیس، دو ناظر و یک منشی باید حضور داشته باشند.
 
غلامحسین شافعی، سه عضو فعلی اتاق بازرگانی ایران شامل محسن خلیلی‌عراقی، اسدالله عسگراولادی و علاءمیرمحمدصادقی را مسن‌ترین افراد حاضر در جلسه امروز خواند که محسن خلیلی‌عراقی کاندیدا نشد و علا میرمحمدصادقی که پس از وی مسن‌ترین فرد جمع بود به عنوان رئیس هیات‌رئیسه سنی منصوب شد.
 
 پس از او، فرهاد فزونی و سهل‌آبادی به عنوان ناظران انتخابات کاندیدا شده و رای آوردند. در زمان انتخاب منشی ‌هیا‌ت‌رئیسه سنی امروز حاضران درخواست دادند که منشی از میان زنان عضو اتاق بازرگانی انتخاب شود که در نهایت نظر جمع بر روی فاطمه دانشور بود و وی به عنوان منشی هیات‌رئیسه سنی در زمان انتخابات اتاق هشتم انتخاب شد. 
 
در حال حاضر هیات رئیسه سنی در جایگاه خود قرار گرفته و مقدمات آغاز انتخابات را فراهم می‌کنند.
 
اعلام انصراف مهرعلیزاده
پس از آغاز فرایند انتخابات ریاست اتاق ایران، محسن جلال‌پور و محسن مهرعلیزاده به عنوان دو کاندیدای ریاست اتاق ایران سخنرانی کردند. اما محسن مهرعلیزاده در پایان سخنانش از کاندیدای ریاست اتاق ایران انصراف داد تا محسن جلال‌پور به عنوان تنها کاندیدای ریاست اتاق ایران باقی بماند.
 
به گزارش اقتصادنیوز، پس از آنکه محسن جلال‌پور و محسن مهرعلیزاده خود را برای تکیه بر صندلی ریاست اتاق ایران به عنوان کاندیدا اعلام کردند، هیات‌رئیسه سنی از هر کدام از آنها دعوت کرد که به مدت 10 دقیقه صحبت کنند.
 
ابتدا محسن جلال‌پور در مورد سابقه کاری، اهداف و برنامه‌های خود صحبت کرد و پس از او محسن مهرعلیزاده پای تریبون آمد و به مدت 12 دقیقه از سوابق خود و وظایف بخش خصوصی در شرایط فعلی صحبت و در نهایت در پایان سخنان خود اعلام کرد که از کاندیداتوری انصراف می‌دهد.
 
بنابراین انتخابات ریاست اتاق ایران تنها یک کاندیدا دارد. 
 
به گزارش اقتصادنیوز،‌ آرا در حال اخذ شدن است و پس از آن شمارش آرا آغاز می‌شود. 439 نفر کل هیات نمایندگان دوره هشتم بوده که امروز تعداد حاضران در انتخابات 424 نفر است.
 
جلال‌پور رئیس اتاق شد
پس از انصراف محسن مهر علیزاده ، محسن جلال‌پور با اکثریت آراء به عنوان رئیس اتاق ایران برگزیده شد. بر این اساس محسن جلال‌پور با کسب 354 رای رئیس اتاق ایران شد. 
 
14 نفر کاندیدای نائب‌رئیسی اتاق ایران شدند 
در حالی که تنها یک نفر کاندیدای ریاست اتاق ایران بود 14 نفر متقاضی قرار گرفتن در سمت نائب رئیسی هستند.
 
به گزارش اقتصادنیوز همزمان با شمارش آرا برای مشخص شدن تعداد آرایی که محسن جلال‌پور برای ریاست اتاق ایران کسب کرده، علا میر‌محمد‌صادقی، رئیس سنی اتاق ایران کاندیداهای نواب رئیسی را فرا خواند که پس از آن 14 نفر کاندیداهای حضور در انتخابات نائب رئیسی شدند که این تعداد کاندیدا در طول انتخابات اتاق بازرگانی کم‌سابقه است.
 
یحیی آل‌اسحاق، غلامحسین شافعی، محمدرضا انصاری، محسن چمن‌‌آرا، مسعود گل‌شیراز، پدارم سلطانی، رحیم بناملایی، مسعود خوانساری، محمدرضا انصاری، یونس ژائله‌سعدآبادی، معلم، سید محمد بحرینیان، محمد رضا قمی، محسن روشنک و حسین طوسی کاندیدای نواب رئیس شدند. در حال حاضر هر کدام از کاندیدها سه دقیقه مهلت دارند تا اهداف و برنامه‌های خود را مطرح و خود را معرفی کنند.
 
اعلام انصراف دو کاندیدای نائب رئیسی
به گزارش اقتصادنیوز در ادامه این نشست محسن روشنک و حسین طوسی از کاندیداتوری نائب رئیسی اتاق ایران انصراف دادند.
 
اعلام کاندیدای خزانه‌داری و منشی‌گری 
به گزارش اقتصادنیوز همچنین چهار نفر کاندیدای خزانه‌داری و دو نفر کاندیدای منشی‌گری در هیات‌رئیسه اتاق ایران شده‌اند. 
 
بر این اساس محمدحسین معروف از اتاق بوشهر، حسین پیرموذن از اتاق اردبیل، ابوالفضل ابراهیمی از اتاق تبریز و جمال رازقی‌جهرمی از اتاق شیراز کاندیدای خزانه‌داری شده‌‌اند. آرای مربوط به خزانه‌دار جمع‌آوری و در حال شمارش است.
 
همچنین کیوان کاشفی و عدنان موسی‌پور، کاندیدای منشی‌گری اتاق ایران شده‌اند که در حال حاضر در سه دقیقه به معرفی خود پرداخته و سپس آرای آنان اخذ می‌شود.
 
ترکیب نهایی هیات رئیسه اتاق
به گزارش اقتصادنیوز شمارش آرا برای انتخاب چهار نواب هیات‌رئیسه هم به پایان رسید و بر این اساس پدارم سلطانی با کسب 287 رای ‌نایب‌رئیس اول، مسعود خوانساری با 255 رای نایب‌رئیس دوم، محمد رضا انصاری با 210 رای نایب‌رئیس سوم و غلامحسن شافعی با 147 رای نائب‌رئیس چهارم شد. 
 
همچنین بر اساس آرای کسب‌شدaه حسین پیر‌موذن، خزانه‌دار و کیوان کاشفی منشی هیات‌رئیسه در دوره هشتم اتاق بازرگانی ایران شدند. 
 
بر این اساس ترکیب هیات‌رئیسه اتاق ایران در دوره هشتم عبارت است از: محسن جلال‌پور، پدارم سلطانی، مسعود خوانساری، محمدرضا انصاری، غلامحسین شافعی، حسین پیرموذن و کیوان کاشفی.

0 نظر

هیچ آیتمی برای نمایش وجود ندارد.

ارسال نظر