چالش‌های بین‌المللی فراروی اقتصاد و صادرات ایران

پر بازدیدترین اخبار آرشیو

آخرین اخبار

کرونا و اقتصاد ایران

سرانجام ویروس کرونا به ایران هم رسید و موج گسترده‌ای از نگرانی کشور را فرا‌گرفت. در شرایطی که این ویروس در حال انتشار هرچه بیشتر است، نگرانی‌ها از پیامدهای اقتصادی آن، هر روز افزایش می‌یابد. شیوع ویروس کرونا و آثار مخربی که بر اقتصاد کشور به جای می‌گذارد، از جنبه‌های متفاوتی قابلیت بررسی دارد.

کرونا و اقتصاد ایران

بازی کرونا با اقتصاد ایران

در مصاحبه ای که با روزنامه شرق داشتم به این پرسش پاسخ دادم که چرا ایران برای مقابله با کرونا، به سرعت، مرزهای خود را بر روی چین نبست؟ معتقدم این رویکرد، ناشی از وابستگی بیش از حد اقتصاد ایران به کشور چین است و از سوی دیگر احیانا نگاه ایران به این کشور در تصمیم‌گیری روی موضوعاتی نظیر FATF سبب این تعلل شده است.

بازی کرونا با اقتصاد ایران

کورونا و اقتصاد کشور

سرانجام ویروس کورونای جدید در ایران هم تشخیص داده شد و به بیش از دو هفته تردید در این خصوص پایان داده شد. فارغ از این که آغاز تشخیص بیماری با مرگ دو تن از بیماران بود و این را باید به پای ضعف نظام بهداشتی کشور در تشخیص (یا در اطلاع رسانی به موقع) مبتلایان دانست، شروع این چنینی این بیماری با قدرت سرایت بالا نگران کننده است و تمهیدات و توصیه ها و تصمیمات دولت و نهادهای ذیربط در تناسب با این پدیده نیست.

کورونا و اقتصاد کشور

آرمان پدران و انتخاب فرزندان

در دوره ی افشا و حاشا، یعنی دوره ای که هم اکنون در آن به سر می بریم، یکی از مناقشه های رایج در شبکه های اجتماعی رو کردن نام و مشخصات نسل دوم و سوم مسئولانی است که اکنون در خارج از ایران کار، تحصیل یا زندگی می کنند.

آرمان پدران و انتخاب فرزندان

مناطق آزاد سودی برای کشور نداشته‌اند

پدرام سلطانی در گفتگوی با بازارنیوز گفت: مناطق آزاد ما عموما تبدیل به مناطقی شده که افراد بتوانند خودروی خارجی با تعرفه ارزان سوار شوند، تجارتی راه اندازی کنند که نخواهند مالیات بدهند یا کالای مصرفی به قیمت تمام شده ارزان‌تر وارد کنند.

مناطق آزاد سودی برای کشور نداشته‌اند

ایران شریک راهبردی ندارد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، پدرام سلطانی در چهاردهمین همایش سالانه اتحادیه اوپکس گفت: چالش جهان‌بینی، نوع راهبرد با جهان و تعامل پایدار از جمله چالش‌های پیش روی صادرات و اقتصاد ایران است. ما در حال حاضر شریک راهبردی نداریم.

ایران شریک راهبردی ندارد